Zestaw dozbrojeniowy QUMKAM® SBR

Zielone tło:
Zestaw dozbrojeniowy QUMKAM® SBR to wysokiej klasy system adaptacyjny przeznaczony do osadników gnilnych, oczyszczalni drenażowych oraz szamb. Dzięki zastosowaniu QUMKAM® SBR otrzymujesz w pełni biologiczną oczyszczalnie ścieków zgodną z unijną normą EN PN 12566-3. Pozbywasz się również nieprzyjemnych „zapachów” gnilnych. System może być zastosowany w każdym zbiorniku – betonowym i plastikowym. W zależności od rodzaju SBR, system QUMKAM® osiąga skuteczność oczyszczania nawet na poziomie 97,7% (BOD5) oraz 95,5% (COD).

Białe tło:

QUMKAM® jest po prostu magicznym pudełeczkiem zamieniającym twój osadnik gnilny (szambo) w nowoczesną oczyszczalnię. System składa się z 3 elementów, złożonych i gotowych do montażu w twoim osadniku w czasie krótszym niż 60 minut:

(1) STEROWNIK SBR:
Sterownik jest odseparowany od otoczenia, zabezpieczony wg standardu IP65. Wyposażony jest w zestaw zabezpieczający od spadku energii. System działający na zasadzie plug&play. Sterownik działa dla oczyszczalni od 2 do 25 osób. Bez potrzeby serwisowania. Udowodniona bezproblemowa praca w ponad 10.000 domów. Sterownik jest odporny na błędy i pomyłki użytkownika, kontrola odbywa się poprzez aplikację w telefonie.

(2) ELEKTROZAWORY:

Zawory bardzo łatwe do wymiany w przypadku ewentualnej awarii. Połączenia wykonane jako tzw. szybkozłączki. Połączenie ze sterownikiem poprzez złączkę telekomunikacyjną IP65. Każdy sterownik może być wymieniony/naprawiony na miejscu. Udowodniona praca w okresie co najmniej 87.600 godzin (10 lat). Odporne na błędy użytkownika,

(3) DYFUZOR, DMUCHAWA, SYSTEM POMP MAMUTOWYCH:
Zestaw QUMKAM® SBR zawiera również, dmuchawę membranową (60W dla 6RLM), dyfuzor rurowy, system pomp powietrznych wraz z niezbędnymi elementami połączeniowymi. Wszystko spakowane jest w dwóch kompaktowych pudełkach kartonowych, łatwych do transportu i składowania. Każdy zestaw zawiera szczegółową instrukcję montażu.

Zestaw dozbrojeniowy QUMKAM SBR to rozwiązanie umożliwiające adaptację osadnika gnilnego, oczyszczalni drenażowej do w pełni biologicznej oczyszczalni ścieków pracującej w technologii SBR (Sequential, Batch, Reactor) zgodnej z normą europejską EN 12566-3.

Oczyszczalnia QUMKAM SBR jest zaawansowaną oczyszczalnią ścieków pracującą w technologii niskoobciążonego osadu czynnego w systemie SBR z dodatkowym systemem stabilizacji osadów ściekowych. Całość procesu oczyszczania jest kontrolowana przez sterownik automatyczny, który zarządza pracą poszczególnych elementów oczyszczalni, takich jak napowietrzanie czy pompowanie ścieków przez pompy mamutowe.

Cechy charakterystyczne – zielone litery na białym tle

System QUMKAM SBR działa na zasadzie jednokomorowej technologii SBR (Sequential, Batch, Reactor), dzięki czemu otrzymujemy:

  • w pełni zautomatyzowany proces sterowania (plug and play) poprzez aplikację w telefonie,
  • cicha i ekonomiczna praca urządzenia, zużycie prądu na poziomie maksymalnie 0,49 kWh/d,
  • łatwy montaż zestawu w istniejących lub nowych osadnikach gnilnych,
  • niezawodność pracy rozwiązania, które funkcjonuje w ponad 5000 oczyszczalni.
  • wysoka efektywność oczyszczania ścieków,
  • niskie koszty zakupu i montażu.

Dane kontaktowe:

AQT Water SA
ul. Poznańska 148A
18-400 Łomża, PL
+ 48 86 218 03 29
Email: hello@aqtwater.com
www: aqtwater.com
Skip to content