Termodynamiczny system budowlany H-BLOCK®

Dla generalnych wykonawców, firm budowlanych i deweloperów, którzy chcą zaoferować swoim klientom energooszczędne budynki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej, firma Solcraft proponuje termodynamiczny system budowlany H-Block®. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii, umożliwia on szybkie wznoszenie ciepłych, szczelnych i tanich w eksploatacji budynków za pomocą lekkich i bardzo wytrzymałych elementów konstrukcjo-izolacyjnych.

Solcraft Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji nowej generacji energooszczędnego i proekologicznego systemu konstrukcyjno-izolacyjnego H-Block®. Panele zbudowane z pianki poliuretanowej są zamknięte w konstrukcji skrzynkowej, trwale połączonej z okładziną drewnopochodną OSB. Do ich łączenia służy specjalny, również wypełniony pianką element, tzw. łącznik, który zapewnia wysoką szczelność połączeń. Rdzeń jest odporny na większość rozpuszczalników organicznych, kwasy, zasady, insekty, gryzonie, grzyby, pleśnie, wodę oraz temperaturę do 230°C. Nie zmienia swoich właściwości izolacyjnych w czasie, nie starzeje się, nie chłonie wilgoci. Rozwiązanie stanowi bardzo mocny materiał kompozytowy umożliwiający przenoszenie obciążeń ścian budynków do 4 kondygnacji, układanie stropów bezbelkowych oraz konstruowanie dachów samonośnych lub ze zredukowaną do minimum więźbą dachową. Choć w technologii H-Block® są wykonywane głównie element nośne, może być ona również wykorzystana jako wypełnienie konstrukcji drewnianych, stalowych lub żelbetowych. Warto dodać, że H-Block® jest najwyższej klasy izolatorem termicznym, co czyni go materiałem doskonałym do wznoszenia budynków energooszczędnych i pasywnych.

Zalety rozwiązania:

  • Lekki, wytrzymały i energooszczędny materiał budowlany
  • Bardzo dobre parametry izolacyjne budynku – brak konieczności stosowania tradycyjnego systemu ogrzewania/klimatyzacji, brak strat ciepła, mniejsze koszty ogrzewania budynku (nawet do 50 zł miesięcznie dla domu o powierzchni 100 m2)
  • Niewielka grubość ścian w technologii H-Block® – większa powierzchnia użytkowa przy tej samej powierzchni zabudowy
  • Szybki montaż budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej
  • Odporność na rozpuszczalniki, kwasy, zasady, insekty, gryzonie, grzyby, pleśnie, wodę i wysoką temperaturę
  • Materiał nie zmienia swoich właściwości izolacyjnych w czasie, nie starzeje się

Budowa domu w technologii prefabrykowanych paneli H-Block® jest do 55% tańsza niż w technologii szkieletowej, dzięki m.in. oszczędnościom wynikającym z krótkiego czasu budowy, niskiego zużycia wody, prądu i niewielkiej ilości odpadów. W technologii H-Block® wzniesiono m.in. pierwsze w Polsce osiedle domów pasywnych i biurowiec pasywny.

Dane kontaktowe:

Solcraft Sp. z o.o.
Agnieszka Dżegan

ul. Dębowa 5, 05-816 Michałowice
tel.: +48 22 723 83 27, tel. kom.: +48 606 290 088
e-mail: adzegan@solcraft.pl
www.solcraft.pl

Skip to content