Linia technologiczna do brykietowania słomy LTBS

Dla wszystkich, którzy chcą zająć się produkcją ekologicznego paliwa ze słomy i siana, przeznaczonego dla elektrowni i elektrociepłowni, firma URSUS oferuje linię technologiczną LTBS. W przeciwieństwie do konkurencji, technologia ta umożliwia produkcję zarówno brykietu, jak i pelletu na tych samych urządzeniach oraz cechuje się większą efektywnością produkcji, przy zdecydowanej redukcji kosztów użytkowania.

Linia LTBS składa się z szeregu maszyn i urządzeń stanowiących dwa moduły: rozdrabniający i brykietujący. Proces technologiczny polega na rozdrobnieniu surowca występującego w postaci sprasowanej słomy i jego brykietowaniu. Wyprodukowany surowiec sprzedawany jest do energetyki zawodowej, jak również indywidualnych odbiorców. Wydajność kompletnej linii wynosi od 1,2 t/h do 1,8 t/h dla słomy szarej bez zanieczyszczeń i ciał obcych o wilgotności od 14% do 20%. Efektem finalnym produkcji na LTBS jest brykiet o średnicy Ø70 lub pellet o średnicy Ø22, przypadkowej długości i ciężarze zasypowym ok. 450 kg/m3. Całkowita moc zainstalowana na urządzeniach wchodzących w skład LTBS wynosi ok. 250 kW, zapotrzebowanie mocy ok. 175 kW.

Zalety rozwiązania:

  • Wysoka wydajność – podawana w oparciu o badania przeprowadzone na istniejących liniach u użytkowników LTBS
  • Automatyzacja – LTBS jest częściowo zautomatyzowana i przystosowana do pracy w ruchu ciągłym
  • Jakość użytych komponentów – komponenty LTBS pochodzą od światowej klasy dostawców silników, przekładni, łożysk, elektroniki, automatyki itp
  • Długa żywotność narzędzi roboczych – zastosowanie stali o bardzo dużej wytrzymałości na ścieranie
  • Uniwersalność urządzenia – pozwala na pracę z różną postacią biomasy, a także daje możliwość dostosowania się w szybkim czasie do wymagań rynku energetycznego

URSUS S.A. prowadzi bezpośrednią sprzedaż opisywanej Linii Technologicznej do Brykietowania Słomy (LTBS). Nasze instalacje pracują na Litwie, Białorusi, Ukrainie, na Węgrzech oraz w Mołdawii. Firma zainteresowana jest dalszą ekspansją w Europie a także na innych kontynentach, m.in. w Afryce oraz Ameryce Południowej.

Dane kontaktowe:

URSUS S.A. in restructuring
Marek Włodarczyk, Commercial Director

ul. Frezerów 7, 20-209 Lublin
tel.: +48 669 998 053
e-mail: marek.wlodarczyk@ursus.com
www.ursus.com

Skip to content