Nowa strona Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo

Jest już dostępna zupełnie nowa odsłona strony internetowej programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. To innowacyjny projekt Ministerstwa Klimatu, wspierający rozwój polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą.

Pod adresem https://greenevo.gov.pl/ znaleźć można aktualności związane z VIII edycją programu, jak również zapoznać się z listą laureatów jego poprzednich odsłon. W dokumentach do pobrania znajdą Państwo szczegółową broszurę informacyjną, zawierającą zarówno opis misji i wizji programu, jak i szczegółową prezentację technologii dostarczanych przez laureatów.

Nowoczesne i wyznaczające rynkowe trendy rozwiązania zostały także opisane w zakładce „Zielone technologie”. Strona ma nową, przyjazną szatę graficzną – przejrzysty i intuicyjny system kafelkowy, pozwalający odbiorcy na jeszcze szybsze i łatwiejsze zapoznanie się z informacjami dotyczącymi programu.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny projekt Ministerstwa Klimatu przygotowany z myślą o promocji polskich technologii środowiskowych i stymulowaniu rozwoju przedsiębiorstw w tym zakresie. Program ma za zadanie wesprzeć krajowe firmy, zaangażowane w rozwój zielonych technologii, w poruszaniu się i promowaniu swoich unikalnych produktów na rynkach międzynarodowych. Do tej pory zrealizowano siedem edycji, podczas których wytypowano łącznie 74 rozwiązania, wsparte rządową gwarancją jakości i promocją.  Wsparcie uzyskują technologie z zakresu gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, oszczędności energii, jak również wspierania jej odnawialnych źródeł. W 2018 r. dokonano weryfikacji dokonań dotychczasowych laureatów, a dalszą pomoc zapewniły sobie 34 technologie. W grudniu zakończono przyjmowanie zgłoszeń na nowe technologie środowiskowe do najnowszej, VIII edycji programu, którego laureatów kapituła konkursu ogłosi już wkrótce.

Skip to content