Misja gospodarcza do Turcji 24-26 marca

„Liczę na nowe kontrakty naszych firm – laureatów GreenEvo” – podsumowuje misję gospodarczą w Turcji wiceminister środowiska Marcin Korolec. „Strona turecka była bardzo zainteresowana polskimi doświadczeniami w zakresie ochrony środowiska, szczególnie w obszarze zagospodarowania odpadów oraz energii ze źródeł odnawialnych.”

Misja gospodarcza w Turcji, na czele z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną, odbyła się w dniach 24-26 marca. W przedsięwzięciu udział wzięli m.in. sekretarz stanu w ministerstwie środowiska Marcin Korolec oraz ok. 150 przedstawicieli biznesu, w tym 10 laureatów GreenEvo: Aquatech, Petroster, Asket, Prote, Makroterm, Far Data, Ursus, PellasX, Dagas, INTIS. Podczas wyjazdu firmy uczestniczyły m.in. w dwóch forach gospodarczych – w Ankarze i Stambule. O potencjale polskich technologii środowiskowych minister Korolec dyskutował także na spotkaniach na szczeblu ministerialnym, m.in. w resorcie energii i zasobów naturalnych Turcji.

W trakcie misji został ponadto uzgodniony program współpracy z tureckim Ministerstwem Środowiska i Urbanizacji. W jego ramach planowana jest kolejna delegacja do Turcji z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Skip to content