Misja do Australii 14 – 17 października

Kolejna misja GreenEvo – tym razem do Australii. Wzięli w niej udział przedstawiciele 13 firm laureatów: D.A. Glass, Far Data, Pellas X, Wektor , Lediko, Instytut Nowych Technologii Środowiska, EkoWodrol, Dagas, Instal Warszawa, M3System, Makroterm, Nikol.

Celem wyjazdu były targi All Energy Australia, które odbywały się w Melbourne Convention and Exhibition Centre. Przez dwa dni firmy miały możliwość zaprezentowania swoich technologii jak również odbycia spotkań one-to-one.

Drugiego dnia pobytu odbyło się również seminarium dotyczące programu GreenEvo. W spotkaniu uczestniczył ambasador RP w Australii Paweł Milewski oraz Steve Rank, Radca Handlowy z Australijskiej Komisji Handlu. Koordynatorka projektu – Agnieszka Kozłowska-Korbicz przedstawiła formułę oraz założenia GreenEvo, programu skierowanego do polskich ekoinnowacyjnych przedsiębiorstw, realizowanego przez Ministerstwo Środowiska z sukcesem od 2009 roku. Nie mogło również zabraknąć okazji dla laureatów GreenEvo do zaprezentowania swoich technologii.

Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy misji wzięli udział w Konferencji – Quo Vadis Melbourne 2014 Polish Youth Leadership & Networking Conference. Była to kolejna okazja do zaprezentowania osiągnięć w zakresie polskich zielonych technologii oraz do nawiązania kontaktów biznesowych z australijską polonią.

Skip to content