Firmy GreenEvo nagrodzone godłem „Teraz Polska”

Aż pięć firm – laureatów projektu GreenEvo Ministerstwa Środowiska otrzymało godło promocyjne „Teraz Polska”. Zwycięzcom nagrody wręczył Marcin Korolec, minister środowiska.
„Teraz Polska” to prestiżowy konkurs, wyłaniający grupę najlepszych polskich produktów i usług, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. W tym roku odbyła się już XXIII edycja przedsięwzięcia.
Uznanie dla proekologicznych firm Godłem „Teraz Polska”, w tym roku, zostało nagrodzonych 5 prośrodowiskowych technologii firm – laureatów GreenEvo:
1. APANET Green System Sp. z o.o. – system inteligentnego sterowania oświetleniem ulic.
2. ASKET Roman Długi – technologia BIOMASSER służąca do brykietowanie wilgotnej agrobiomasy.
3. HEWALEX Sp. z o.o. Sp. k. – zastosowanie aluminium w produkcji absorberów kolektorów słonecznych.
4. Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. – technologia wykonywania budynków pasywnych i niskoenergetycznych przy zastosowaniu szalunku traconego wykonanego z tworzyw piankowych.
5. PROTE – Technologie dla Środowiska Sp. z o.o. – kompleksowa usługa oczyszczania sieci wodociągowej za pomocą SeaQuest.
– Jestem dumny z polskich, zielonych technologii. Technologii, które przyczyniają się do kreowania miejsc pracy i zrównoważonego rozwoju gospodarczego w sposób przyjazny dla środowiska. Te innowacyjne rozwiązania są zielonymi ambasadorami Polski na rynku międzynarodowym, śmiało konkurując z zagranicznymi firmami. Uhonorowanie firm z GreenEvo potwierdza najwyższą jakość oferowanych przez nich technologii i początkuje naturalny sojusz dwóch solidnych polskich marek jakimi są GreenEvo i Teraz Polska– powiedział minister Korolec.
O „Teraz Polska”
W tym roku Kapituła konkursu „Teraz Polska” wybierała laureatów spośród 63 nominowanych. Godło otrzymało 14 produktów, 9 usług, 2 innowacje oraz 6 samorządów. Ceremonia wręczenia statuetek odbyła się 3 czerwca br. w trakcie gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.terazpolska.pl/upload/File/2013laureaciKonkursuTerazPolska.pdf

Skip to content