POLIMAT EKO Sp. z o.o.

Firma POLIMAT Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1989 roku. Od początku swojej działalności firma zajmuje się zagadnieniami ochrony środowiska naturalnego w różnych aspektach. Do tej pory głównym zakresem działalności była realizacja oczyszczalni ścieków w oparciu o technologie własne oraz firm zachodnich. Od czasu założenia firmy zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy wiele systemów neutralizacji ścieków, które wykazują dużą efektywność działania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz kontaktami z instytutami badawczymi firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność o dodatkowe usługi oraz rozwiązania technologiczne.
W ramach dotychczasowej struktury spółki wyodrębniliśmy nową jednostkę – POLIMAT EKO Sp z o.o., która kontynuuje działalność firmy POLIMAT a ponadto zajmuje się rekultywacją oraz procesami oczyszczania ścieków. Dzięki ścisłej kooperacji z placówkami naukowymi POLIMAT EKO opatentował aeratory stosowane w otwartych zbiornikach wodnych dla zapewnienia ich odpowiedniego natlenienia. Nasz pionierski produkt łączy w sobie nowoczesne konstrukcyjne rozwiązania poprawiające stan wód. Aeratory firmy POLIMAT EKO gwarantują bezawaryjność, niskie koszty eksploatacji a przede wszystkim dużą wydajność pracy. Oprócz całej gamy urządzeń i usług chroniących akweny wodne przed zanieczyszczeniem prowadzimy również badania zanieczyszczeń oraz rekultywacje skażonych gruntów.
Naszą misją od początku działalności jest poprawa i ochrona środowiska naturalnego. Staramy się realizować nasze założenia poprzez wykorzystanie możliwie najlepszych rozwiązań. Stosowane przez naszą firmę technologie zachęcają specjalistów i naukowców do aktywnego partnerstwa. Między innymi współpracujemy z Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Koszalińską, oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Mamy zaszczyt blisko współpracować z Prof. dr hab. Konstantym Lossowem, który jest naszym konsultantem do spraw ochrony środowiska i rekultywacji jezior.
Skip to content