Winners of the 4th edition (2013)

L.P.Nazwa firmyNazwa technologii
1Dagas Sp. z. o. o.Dla wszystkich, którzy poszukuja ekologicznych rozwiazan do przetwarzania odpadów gumowych, odpadów tworzyw sztucznych, komunalnych oraz biomasy stałej, oferujemy instalacje do pirolizy. W przeciwienstwie do konkurencyjnych rozwiazan, stosowanie technologii Dagas pozwala na uzyskanie mocy cieplnej, która moze byc przetworzona na energie elektryczna lub cieplna.
2Energo Natura Sp. z o.o.Dla instytucji zarządzających zbiornikami wodnymi oraz zakładów przemysłowych wykorzystujących wody technologiczne, które maja problemy z biologicznymi i chemicznymi (w tym ropopochodnymi)zanieczyszczeniami, oferujemy kompleksowa technologie odczynnikowego oczyszczania wody oraz przeciwdziałania skutkom eutrozacji. W przeciwieństwie do innych, niebezpiecznych metod chemicznych o waskim zakresie działania oraz drogich i skomplikowanych logistycznie metod rzecznych, umożliwiamy bezpieczne, szybkie i proste usuwanie zanieczyszczeń oraz przywracanie równowagi ekologicznej.
3Energetyka Solarna ensol Sp. z o.o.Dla wszystkich, którzy chcą znacząco obniżyć rosnące koszty utrzymania swojego domu, hali produkcyjnej lub budynków użyteczności publicznej oferujemy kolektory słoneczne.
W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, kolektor hybrydowy Ensol jednocześnie wytwarza prąd elektryczny oraz podgrzewa ciepła wodę użytkową, przez co obniża koszty inwestycji i pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnie dachu.
4 Far Data Sp. z o. o. Sp. k.Dla wszystkich, którzy borykają się z problemem hałasu komunikacyjnego, oferujemy automatyczną stacje monitorującą. W przeciwieństwie do innych systemów pomiaru hałasu, dostarczamy rozwiązanie do długookresowego monitoringu o elastycznych możliwościach rozbudowy, gwarantujące oszczędność czasu i zasobów.
5Frapol Sp. z o.o. Dla wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, apartamentów oraz małych obiektów użyteczności publicznej, pragnących wysokiej jakości parametrów powietrza w pomieszczeniu oraz komfortu w ich sterowaniu i kontroli, oferujemy rekuperator Onyx z wbudowanym systemem sterowania. W przeciwieństwie do klasycznych systemów wentylacyjnych zbudowanych w oparciu o rekuperator, oferujemy kompleksowy system sterowania pozwalający na proste i precyzyjne sterowanie parametrami powietrza w pomieszczeniu oraz kontrole wszystkich urządzeń współpracującymi z systemem obróbki powietrza.
6 M3System Sp. z o.o.Dla inwestorów, deweloperów i firm budowlanych poszukujących wysokich zysków oferujemy unikalną, energooszczędną technologie budowlana. W przeciwieństwie do innych dostępnych technologii, nasze rozwiązanie pozwala uzyskać standard budynku pasywnego, zero lub plus-energetycznego
przy kosztach zbliżonych do budownictwa tradycyjnego, czas wznoszenia przeciętnego budynku wynosi zaledwie 6-8 tygodni, budynki mogą być wznoszone również na gruntach o bardzo słabej nośności, a do budowy nie jest potrzebny sprzęt ciężki ani wysokokwalifikowani pracownicy.
7EPS Systems Dla przedsiębiorstw wydobywających lub przetwarzających ropę naftową, które zużywają znaczne ilości energii lub działają w dużej odległości od sieci energetycznych, oferujemy gazowe agregaty prądotwórcze i kogeneracyjne, pozwalające wytwarzać prąd i ciepło technologiczne z gazów odpadowych. W przeciwieństwie do dotychczas dostępnych na rynku pochodni i kotłów gazowych lub napędów pompowych, technologia VAPOR CHP efektywnie i ekonomicznie wykorzystuje gazy odpadowe do równoczesnego rozproszonego wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby własne przedsiebiorstw lub na sprzedaż.
8NIKOL Jan NikołajukDla wszystkich budujących lub remontujących budynki, którzy chcą znacząco obniżyć koszty ogrzewania lub klimatyzacji oraz pozbyć się problemów wynikających z braku lub zle działającej wentylacji, oferujemy centrale wentylacyjna z odzyskiem ciepła NIKOL. W przeciwieństwie do wentylacji
grawitacyjnej lub innych prostych systemów wentylacyjnych, nasze urządzenie pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania lub klimatyzacji pomieszczeń oraz zapewnić sprawna i przyjazna wentylacje.
Skip to content