Wyniki Kapituły VI edycji Konkursu GreenEvo

Miło nam poinformować, że w dniu 25.03 Kapituła VI edycji Konkursu GreenEvo, pod przewodnictwem Ministra Środowiska Macieja H. Grabowskiego zakwalifikowała do II etapu projektu 15 firm. Już od kwietnia wybrani uczestnicy wezmą udział w serii specjalistycznych szkoleń, prowadzonych przez praktyków biznesu, dyplomatów oraz przedstawicieli instytucji publicznych współpracujących z programem. Tematyka szkoleń obejmie m.in. międzynarodowy transfer zielonych technologii, profesjonalne techniki sprzedaży i prezentacji, protokół dyplomatyczny, zawieranie umów międzynarodowych oraz instrumenty wsparcia publicznego.

Poniżej prezentujemy zakwalifikowane firmy i ich technologie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

L.p.

Nazwa firmy

Nazwa technologii

1

AMP Sp. z o.o.

Nawęglanie próżniowe Piro-Carb w piecu próżniowym serii Quantum G

2

AMP Sp. z o.o.

RMO – Recykling Molekularny Odpadów

3

Biko-Serwis Sp.z o.o. Sp.k.

Technologia produkcji mieszanek popiołowych i żużlowych FLUMIX

4

Bioelektra Group S.A.

Autoklaw RotoSTERIL BEG 7000

5

Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia”

Reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME

6

CARGAZ BIS Mariola Rewers

SOLARIS DIESEL DUAL FUEL

7

CWD Sp. z o.o.

AUTOMATYCZNE SPALANIE BIOMASY W PALNIKU SCHODKOWYM

8

Ekoinwentyka Sp. z o.o.

Biooczyszczanie gazów odlotowych z LZO oraz odorów w kompaktowych bioreaktorach trójfazowych

9

EKOLOG Sp z o.o.

Reaktor biologiczny "Ela"dla małych i średnich oczyszczalni ścieków miejskich o przepustowości do 1500 m3/dobę

10

Energy Data Lab

Aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii

11

Enerko Energy Sp. z o.o.

Śruba Archimedesa

12

Gajek Engineering Sp. z o.o.

Turbozespół wodny typu STK-PMG

13

Jan Gumkowski „Biuro Techniczno-Inżynierskie”

Palnik na pellet z obrotową komorą spalania

14

Looksoft Sp. z o.o.

Aplikacja mobilna oraz system serwerowy do mierzenia długości kolejek samochodów na granicach krajów oraz w innych punktach oczekiwania pojazdów.

15

SOLCRAFT Sp. z o.o.

H-BLOCK® i THEXPAN®

Rekomendacje dla Laureatów edycji I-V

W dniu 25 marca br. zgodnie z § 11 Regulaminu Kapituła Konkursu dokonała oceny rocznej Laureatów pięciu dotychczasowych edycji projektu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Na podstawie tejże oceny wymienione niżej firmy otrzymują następujące rekomendacje dotyczące wsparcia w 2015 r.:

1) Zaniechanie wsparcia Laureata GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii i pozbawienie go możliwości dalszego wykorzystywania informacji o statusie laureata Konkursu
1. ATON-HT
2. Chemadex
3. Ecotech Polska S.A.
4. Technologie Ekologiczne – Zbigniew Tokarz

2) Kontynuacja promocji technologii Laureata GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii przez Ministerstwo Środowiska i umożliwienie mu wykorzystywania informacji o statusie Laureata Konkursu oraz zachowanie możliwości korzystania z oferty wsparcia, o którym mowa w § 1 ust. 2 pkt. 2 na własny koszt Laureata

1 EDYCJA
1) Energoinstal S.A.
2) Neon Wojciech Norberciak
3) PP-Eko Sp. z o.o.
4) PPHU MARBET-WIL
5) Sunex
6) Watt

2 EDYCJA
7)  CTE Carbotech Engineering S.A.
8)  EKOTOP Roman Sobczyk
9)  Multichem Eko
10)  NMG
11)  POLIMAT EKO
12)  Procom System
13)  PROTE Technologie dla Środowiska
14)  Zespół Innowacyjny PROMIS

3 EDYCJA
15) EKOTECH – Inżynieria Popiołów
16) Hydroergia
17) Jakusz
18) Qenergy

4 EDYCJA
19)  M3System
20)  Mielec-Diesel Gaz
21)  Nikol Jan Nikołajuk

3) Kontynuacja promocji technologii Laureata GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii przez Ministerstwo Środowiska i umożliwienie mu wykorzystywania informacji o statusie Laureata Konkursu, oraz udzielania mu wsparcia, o którym mowa w § 1 ust. 2. pkt. 2, polegającego na finansowaniu przez Organizatora biletów lotniczych oraz organizacji spotkań.

1 EDYCJA
1) Asket Roman Długi
2) Biogradex-Holding S.A.
3) LEDIKO Walendowski i Wilanowski
4) PETROSTER
5) Promar
6) WOFIL Robert Muszański

2 EDYCJA
7)  APANET Green System
8) APS Energia S.A.
9) Dagas
10) Fu-Wi
11) URSUS
12) Redor
13) WSK Kraków

3 EDYCJA
14) eco in (2 technologie)
15) HEWALEX
16) IZODOM 2000 Polska
17) LARS Andrzej Szymański
18) MAKROTERM Agata i Krzysztof Wąchała

4 EDYCJA
19) Dagas
20) Energo Natura
21) Energetyka Solarna Ensol
22) Far Data
23) Frapol

5 EDYCJA
24) PPHU AGATA Jacek Jagiełło
25) Aquatech
26) D.A. Glass
27) EkoWodrol
28) Far Data
29) Instal Warszawa
30) Instytut Nowych Technologii Środowiska
31) INWENT Piotr Żółkowski
32) Metalerg
33) PellasX
34) PP-Eko
35) PROTE Technologie dla Środowiska
36) Seen Technologie
37) Wektor