Palnik na pellet z  obrotową komorą spalania

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla wszystkich, którzy chcą zredukować koszty ogrzewania oraz poszukują wygodnego, praktycznie bezobsługowego rozwiązania, oferujemy palniki na pellet z rotacyjną komorą spalania. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań, nasze palniki wyróżnia konstrukcja dwóch obrotowych komór – zewnętrznej (nadmuchowej) oraz wewnętrznej (paleniskowej). Gwarantuje to dokładne oczyszczanie się palnika z popiołów, automatyczną pracę urządzenia oraz możliwość spalania pelletów gorszej jakości.

Firma Biuro Techniczno-Inżynierskie Jan Gumkowski oferuje klientom nowoczesne, w pełni zautomatyzowane urządzenie grzewcze – palnik na pellet z rotacyjną komorą spalania. Palniki marki KIPI wyróżnia najwyższa jakość wykonania oraz zastosowanie nowatorskiego mechanizmu czyszczenia – rotacyjnej komory spalania, wraz z komorą nadmuchową. W porównaniu z tradycyjnymi palnikami, których czyszczenie jest konieczne nawet 2 razy w tygodniu, w naszym rozwiązaniu wystarczy przegląd tylko raz na sezon grzewczy, dzięki czemu urządzenie jest wygodne w użytkowaniu. Ponad to, palniki KIPI działają bezawaryjnie mimo, że można w nich spalać pellet gorszej jakości oraz agropellet, bez konieczności uciążliwego i czasochłonnego odpopielania. Dodatkowo zastosowana modułowa konstrukcja sprawia, że instalacja palnika jest prostsza i szybsza od produktów konkurencyjnych. O naszej przewadze świadczą również zastosowane rozwiązania konstrukcyjne: niezawodne łożyskowanie oraz bezszwowa komora spalania, wpływające na trwałość produktu. Palniki KIPI pozwalają optymalizować procesy grzewcze, co przekłada się na korzyści ekonomiczne, organizacyjne i eksploatacyjne.

Dzięki naszym palnikom zmodernizowano instalacje cieplne w gospodarstwach domowych, instytucjach użyteczności publicznej oraz w zakładach przemysłowych, co bezpośrednio przełożyło się na redukcję kosztów ogrzewania oraz redukcją kosztów obsługi urządzeń grzewczych. Palniki KIPI działają m.in. na Słowacji, Łotwie, Litwie, Węgrzech, w Słowenii, Holandii, Niemczech, Rumunii, Szwecji.

Korzyści z zastosowania technologii:

  • Brak konieczności czyszczenia palnika – urządzeniu wystarczy jeden przegląd na sezon grzewczy.
  • Wygoda i komfort użytkowania.
  • Bardzo prosta, intuicyjna obsługa.
  • Prosty montaż i serwis palnika, dzięki nowatorskiej modułowej konstrukcji urządzenia.
  • Wysoka efektywność procesu spalania pelletu nawet tego gorszej jakości i agropelletu.
  • Bezpieczeństwo użytkowania, dzięki czujnikowi cofania się płomienia.
  • Możliwość sterowania przez Internet.