Palenisko kotła do spalania granulowanego paliwa – Pellets

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla właścicieli domów jednorodzinnych, pensjonatów, obiektów handlowych i rekreacyjnych oraz innych budynków, poszukujących ekonomicznych rozwiązań w zakresie wytwarzania energii do celów grzewczych oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej, oferujemy ekologiczne urządzenie opalane granulatem z biomasy typu Pellets. W przeciwieństwie do onkurencyjnych rozwiązań, oferowane przez nas urządzenie wyróżnia wysoka (ponad 90%) sprawność, zautomatyzowany system pracy (dozowania i rozpalania Pellets), najmniejsze gabaryty oraz innowacyjne – chronione patentem palenisko kotła.

Palenisko kotła c.o. FU-WI na Pellets o mocy od 9kW do 100kW to urządzenie służące do spalania granulowanego paliwa z biomasy typu Pellets. Charakterystyczną cechą technologii jest zautomatyzowany proces górnego dozowania paliwa, za pomocą podajnika ze spiralą oraz automatyczne rozpalanie paliwa na palenisku. Nowoczesna i kompaktowa konstrukcja w formie jednolitej, małogabarytowej bryły, umożliwia montaż urządzenia w małych pomieszczeniach. Automatyka zarządzająca całym systemem pracy, samoczynnie koryguje dozowanie paliwa i moc wentylatora, poprzez płynną modulację mocy palnika od 30% do 100%. Kilkustopniowy system zabezpieczeń kotła i paliwa w zbiorniku, pozwala na efektywne funkcjonowanie w otwartych i zamkniętych układach grzewczych. Technologia została zweryfikowana przez Urząd Patentowy RP i otrzymała patent numer 208898. Zgodnie z normą PN-EN 303- 5:2002 oraz normą EN 303-5:1999 technologia uzyskała najwyższą, III klasę sprawności cieplnej i emisji CO.

Prezentowana technologia wykorzystywana jest w domkach jednorodzinnych,pensjonatach, obiektach handlowych (Koperfan sp. z o.o.) i rekreacyjnych (Gospodarstwo Agroturystyczne Klimbergowice) oraz innych budynkach (Spółdzielnia Mieszkaniowa „Dąb” w Suchym Dębie), zarówno w kraju, jak i zagranicą, gdzie sprzedaż naszych produktów prowadzą nasi partnerzy handlowi m.in. w Danii, Grecji, Portugalii, Nowej Zelandii i Niemczech. Oferowana technologia została wdrożona u ponad 1000 klientów krajowych i zagranicznych, zarówno indywidualnych, jak również instytucjonalnych w zakresie typoszeregu o mocy od 9 kW do 100 kW. Najistotniejszymi walorami eksploatacyjnymi niniejszej technologii jest ekonomiczność, funkcjonalność, a przede wszystkim długookresowy efekt ekologiczny poprzez zmniejszanie emisji CO2, wynikający z wykorzystania zalecanego ekologicznego paliwa z biomasy typu Pellets.

Korzyści z zastosowania technologii:

  • Wysoka sprawność do 92%.
  • Technologia zgodna z normą PN-EN 303-5:2002, potwierdzającą najwyższą,
    III klasę sprawności cieplnej i emisji CO.
  • Automatyczny system pracy.
  • Małe gabaryty.
  • Ceramiczna zabudowa palnika.