Systemy ozonowe do uzdatniania wody

Uzdatnianie wody dla wszystkich gałęzi przemysłu z zastosowaniem ozonu i filtracji na złożach kwarcowych to prosty, ekologiczny i bezpieczny sposób otrzymania wody najwyższej jakości. Instalacje WOFIL są w pełni skomputeryzowane i monitorowane przez Internet. Dzięki temu można je zamontować w dowolnym miejscu na świecie oraz zyskać wygodę i pewność szybkiego wsparcia serwisowego.

Firma WOFIL oferuje zaawansowane technologicznie systemy oczyszczania wody w technologii ozonowania i wolnych rodników, bez konieczności stosowania sztucznych środków chemicznych, jak np. chlor, nadmanganian potasu czy koagulanty. Technologia jest w pełni bezpieczna, przyjazna środowisku, oparta tylko na naturalnych procesach zachodzących w przyrodzie. Jedyna różnica polega na tym, że procesy ozonowania przebiegają dużo szybciej i mogą być w pełni kontrolowane. Uniwersalność rozwiązań technologicznych pozwala na wykorzystanie technologii w wielu dziedzinach przemysłu, np. przy produkcji wody pitnej w wodociągach miejskich, butelkowanych wód i napojów oraz przy produkcji wody dla układów chłodzących w energetyce. Technologia ozonowania wykorzystywana jest także przy myciu i dezynfekcji butelek i opakowań, do mycia i dezynfekcji powierzchni owoców, warzyw i mięsa, w basenach czy w sektorze SPA. Poprzez zastosowanie w instalacji podziału ciągów technologicznych na moduły producent gwarantuje wysoką niezawodność instalacji oraz nieprzerwaną pracę w czasie przeglądów serwisowych i napraw. Wykorzystywane w rozwiązaniu wieloblokowe generatory ozonu umożliwiają naprzemienne działanie poszczególnych bloków oraz ich rozbudowę.

Zalety rozwiązania:

  • Do montażu instalacji WOFIL lub modernizacji istniejącej stacji uzdatniania wody wymagana jest niewielka powierzchnia
  • Do eksploatacji systemu nie ma potrzeby zatrudniania wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej
  • Minimalizacja ryzyka przerw w produkcji oraz obniżenie kosztów eksploatacyjnych
  • Praca jednego lub kilku bloków generatora ozonu pozwala dostosować jego wydajność do aktualnych potrzeb oraz zmniejszyć stopień zużycia urządzenia
  • Technologia i urządzenia posiadają stosowne zezwolenia, atesty i certyfikaty

Instalacje WOFIL charakteryzują się prostą obsługą i wieloletnim niezawodnym działaniem. Projekt przewiduje możliwość przeciążenia instalacji o 50% w okresie zwiększonego zapotrzebowania na wodę, zaś w szczególnych przypadkach system może zostać przeciążony do podwójnej wydajności. Instalacje przygotowane są do obróbki wody o skrajnie złych parametrach. W ciągu 12 lat działalności firma zainstalowała w Polsce ok. 200 kompletnych stacji uzdatniania wody „pod klucz” oraz prowadziła inwestycje na rynku rumuńskim i ukraińskim.

Dane kontaktowe:

WOFIL Robert Muszański
Dominika Turek

ul. Rzeźniana 10/1, 33-380 Krynica Zdrój
tel.: +48 18 414 00 60
e-mail: d.turek@wofil.pl
www.wofil.pl

Skip to content