Polskie technologie środowiskowe – Maroko 2-4 grudnia 2014

Za nami prawdopodobnie ostatnia w tym roku misja, tym razem do Maroko. Pierwszy dzień to seminarium przygotowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Casablance z udziałem Ambasadora RP w Królestwie Maroka – Witolda Spirydowicza oraz przedstawiciela marokańskiego ministerstwa środowiska, Mohameda Benyahia.

Dziewięć firm laureatów programu GreenEvo wystąpiło z prezentacjami swoich technologii: Aquatech, Energo Natura, SeenTechnologie, M3System, Asket, Far Data, PellasX, Ursus i Wektor. Zwieńczeniem seminarium było podpisanie umowy o współpracy między firmami Aquatech oraz libańską Envirowater & Food Technology w zakresie dystrybucji produktów, transferu technologii spółki Aquatech do Libanu i uruchomienia produkcji przez EW&FT w Libanie.

Po części oficjalnej nastąpiły spotkania B2B z licznie przybyłymi przedstawicielami administracji, instytucji i firm z Maroka.

Drugi dzień misji to wizyta w oczyszczalni ścieków Radeema w Marakeszu. Oddany do użytku w 2012 roku obiekt jest jedną z najnowocześniejszych instalacji w Maroku. Polska delegacja miała okazję zapoznać się z zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi ale również wspólnie porozmawiać z marokańskimi inżynierami o pomysłach na wykorzystanie naszych technologii w procesie.

Skip to content