FU-WI Sp. z o.o.

FU-WI Sp. z o.o.

„FU-WI” Sp. z o. o. od 1986 roku, czyli ponad 20 lat zajmuje się produkcją kotłów grzewczych, kominków i biomasy typu Pellets. Bazując na swoim długoletnim doświadczeniu z jednoczesnym wykorzystaniem najnowszych osiągnięć techniki, stale podnosi jakość oferowanych produktów, przede wszystkim pod względem ekonomiczności użytkowania (eksploatacji) jak i funkcjonalności. W szerokiej ofercie produktów znajdują się ekologiczne urządzenia grzewcze, zarówno żeliwne jak i stalowe, przystosowane do spalania: biomasy typu pellets (granulatu drzewnego i agro), drewna opałowego i brykietu.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „FU-WI” rozpoczęło działalność we wrześniu 1986 roku w Elblągu. Początkowo, jako spółka cywilna, której przedmiotem działalności było świadczenie usług w zakresie ciepłownictwa oraz hydrauliki. Jednocześnie rozpoczęto produkcję kotłów grzewczych na gaz ziemny, olej opałowy oraz pirolityczne spalanie drzewa, na które uzyskano patent Polskiego Urzędu Patentowego.

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych firma działała aktywnie w branży utylizacji osadów pościekowych oraz możliwości spalania szeroko pojętej bio-masy. Prace w zakresie utylizacji osadów pościekowych zaowocowały zgłoszeniem do Polskiego Urzędu Patentowego „linii do pirolitycznej utylizacji osadów pościekowych”, która została opracowa na przy ścisłej współpracy z prof. zw. dr hab. inż. Piotrem Kowalikiem.

W lutym 2002 roku dokonano zmiany formy prawnej i przekształcono przedsiębiorstwo w spółkę kapitałową z udziałem kapitału holenderskiego i polskiego. Menedżerowie nowego podmiotu gospodarczego położyli główny nacisk na ekologię. Od tego momentu rozpoczęto prace nad projektem urządzenia grzewczego na ekologiczne paliwo stałe. Długoletnie doświadczenie firmy poparte szeregiem projektów i badań pozwoliło na skonstruowanie urządzenia, które przy nowoczesnej budowie charakteryzuje się łatwością i wygoda obsługi, wysoką sprawnością spalania.
Wdrożone do produkcji powyższe urządzenie „Kocioł centralnego ogrzewania na pellets” – granulat drzewny, cechuje najnowsza technologia podawania paliwa. Rozwiązania techniczne zastosowane w niniejszym urządzeniu chronione są przez Urząd Patentowy RP pod numerem P 375326.
Wdrożenie do produkcji urządzenia grzewczego na ekologiczne paliwo stałe zdeterminowało władze Spółki do rozpoczęcia równoległej produkcji ekologicznego paliwa stałego pellets (granulatu drzewnego), co umożliwia kompleksowe zaopatrzenie potencjalnych klientów spółki.
kotły grzewcze, kominki, biomasa typu Pellets

Skip to content