Wizyta przedstawiciela Kirgistanu w Ministerstwie Środowiska

Satymbajew Abdibiek Satymbajewicz, Zastępca Dyrektora Inspekcji Państwowej ds. Bezpieczeństwa Ekologicznego i Technicznego przy Rządzie Republiki Kirgiskiej gościł wczoraj w Ministerstwie Środowiska. Gospodarzem spotkania był Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w MŚ. Spotkanie służyło prezentacji działalności resortu środowiska w Polsce.

Swoje zadania i wyniki omawiali przedstawiciele Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przyrody MŚ, Lasów Państwowych, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i GreenEvo – Akceleratora Zielonych Technologii. Całość pozwoliła przedstawić szereg działań polskiego rządu w zakresie ochrony środowiska – kontrolnych, prewencyjnych, nadzorczych, naprawczych czy wreszcie promujących najnowocześniejsze polskie zielone technologie.

Po każdej prezentacji goście mieli czas na zadanie wszelkich dodatkowych pytań, czy to odnoszących się do organizacji i pracy polskich jednostek, czy też do szczegółów technicznych prowadzonych przez nie badań lub technologii promowanych w ramach projektu GreenEvo.