Wietnam poznaje polskie technologie

Trwa intensywna promocja polskich technologii środowiskowych w Wietnamie. Przedstawiciele firm-laureatów projektu GreenEvo uczestniczyli w Targach GreenBiz w Ho Chi Minh City.

Technologie oczyszczania ścieków, ekologiczne systemy ogrzewania budynków, produkcja biomasy, a może sposoby na utylizację niebezpiecznych odpadów?
Już wkrótce okaże się, które polskie technologie najbardziej zainteresują Wietnamskich inwestorów. W skład polskiej delegacji weszli przedstawiciele następujących firm-laureatów: CTE Carbotech Engeneering Sp. z o.o., ECOTECH Polska Sp. z o.o., EKOTOP Roman Sobczyk, PPUH MARBET WIL Sp. z o.o., POL-MOT WARFAMA S.A. oraz WSK Kraków Sp. z o.o.

To już druga wizyta laureatów projektu Ministerstwa Środowiska „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii” w Wietnamie. Grupa przedsiębiorców uczestniczyła w misji handlowej służącej promocji ekologicznych rozwiązań na międzynarodowych targach GreenBiz 2011. Targi odbyły się w dniach 15-16 września 2011 r.

Firmy prezentowały swoje technologie na specjalnym stoisku GreenEvo otworzonym po sąsiedzku do stoiska Ambasady RP. Na stoisku wietnamscy inwestorzy otrzymali materiały informacyjne oraz mieli także okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw. Zainteresowanych nie zabrakło, ponieważ do udziału w targach Ambasada RP zaprosiła ponad stu potencjalnych wietnamskich partnerów handlowych.

Stoisko GreenEvo, to nie jedyna okazja do prezentowania polskich technologii w Wietnamie. Delegacja wzięła także udział w prestiżowym Networking Coctail z przedstawicielami wietnamskiego biznesu. Koktajl oraz targi zorganizowała EUROCHAM, czyli Europejska Izba Przemysłowa w Wietnamie.