Unikalna energooszczędna technologia budowlana: monolityczna, samonośna konstrukcja ze spienionego polistyrenu

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla inwestorów, deweloperów i firm budowlanych poszukających wysokich zysków oferujemy unikalną, energooszczędną technologię budowlaną. W przeciwieństwie do innych dostępnych technologii, nasze rozwiązanie pozwala uzyskać standard budynku pasywnego, zero lub plus-energetycznego przy kosztach
zbliżonych do budownictwa tradycyjnego, czas wznoszenia przeciętnego budynku wynosi zaledwie 6-8 tygodni,
budynki mogą być wznoszone również na gruntach o bardzo słabej nośności, a do budowy nie jest potrzebny sprzęt ciężki ani wysokokwalifikowani pracownicy.

Unikalna technologia M3SYSTEM pozwala na produkcję tanich w konstrukcji i utrzymaniu budynków mieszkalnych, w których koszty ogrzewania/chłodzenia są niższe o ok. 70% w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Konstrukcję nośną, a jednocześnie izolację termiczną ścian budynku stanowi spieniony polistyren (EPS) w formie prefabrykowanych elementów.

Technologia umożliwia szybką i sprawną budowę – 4 osobowa ekipa buduje dom nawet w 4 tygodnie. Zaletą technologii są niskie koszty uruchomienia fabryki, wytwarzającej monobloki ze spienionego polistyrenu (EPS).

Naszym Partnerem Strategicznym przy wdrażaniu technologii na całym świecie jest firma BASF – na rynkach lokalnych wiążemy się z producentami EPS, którzy są odbiorcami produktów BASF. Kontrahent inwestuje tylko w specjalną linię do wycinania elementów z bloków EPS, dostarczanych przez lokalnego dostawcę.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • Możliwość budowy nowoczesnych, funkcjonalnych, ekonomicznych i energooszczędnych budynków mieszkalnych.
 •  Łatwy transport, wyładunek oraz montaż budynku, dzięki niewielkiemu
  ciężarowi materiału budowlanego.
 •  Niski koszt budowy oraz możliwość zabudowy na każdym gruncie, również
  na gruntach o niskiej nośności.
 •  Technologia przy niewielkich dodatkowych nakładach pozwala osiągnąć
  standard budynku pasywnego, zero lub plus-energetycznego.
 •  Możliwość otwarcia innowacyjnej, mobilnej fabryki domów przewożonej
  na ciężarówce.