Technologia budowy budynków pasywnych i wysoce energooszczędnych, przy zastosowaniu szalunku traconego wykonanego z tworzyw piankowych

Blog page

Technologia budowy budynków pasywnych i wysoce energooszczędnych, przy zastosowaniu szalunku traconego wykonanego z tworzyw piankowych

Technologia firmy Izodom polega na kompleksowym zastosowaniu izolacyjnych elementów piankowych przeznaczonych do budowy domów. Technologia charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością począwszy do fundamentu, poprzez ściany, strop aż po dach. System wyróżnia się tym, że uniemożliwia powstawanie mostków termicznych. Wykonawstwo w tym systemie polega na ułożeniu na przygotowanym terenie wielowymiarowych elementów izolacyjnych. Następnie elementy te są zalewane betonem, gdzie po jego związaniu całość tworzy monolityczną całość. Opisany system stanowi więc kompleksowe rozwiązanie umożliwiające budowę pasywnych i niskoenergetycznych budynków.

Dla firm budowlanych i deweloperów, wykonujących budynki mieszkalne, którzy chcą włączyć do swojej oferty trwałe, tanie w utrzymaniu budynki pasywne i energooszczędne, oferujemy kompletną technologię budowlaną IZODOM. Rozwiązanie IZODOM pozwala na szybkie budowanie wysokiej jakości trwałych budynków oszczędzających energię, bez konieczności wynajmowania kosztownego sprzętu budowlanego lub zatrudniania dodatkowych specjalistów.

  • Domy w technologii IZODOM są dziesięciokrotnie tańsze w ogrzewaniu i klimatyzacji, zimą jest w nich ciepło, a latem przyjemnie chłodno.
  • Trwałość budynków szacowana jest na ponad 100 lat.
  • Domy nadają się do wznoszenia w strefach sejsmicznych, do 6 stopni w skali Richtera.
  • IZODOM pozwala lokalnym firmom budować nawet pięć razy szybciej, bez dodatkowych inwestycji w sprzęt, czy nowych specjalistów.

 

Budynki mieszkalne powinny być trwałe, estetyczne, komfortowe i tanie w utrzymaniu. Komfort wymaga odpowiedniego mikroklimatu – ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem. Czy koszty ogrzewania i klimatyzacji takiego budynku muszą być wysokie? Czy budowa musi być długotrwała, skomplikowana i kosztowna?
Odpowiedzią jest technologia IZODOM, dająca lokalnym firmom budowlanym możliwość budowy budynków jednorodzinnych i wielopiętrowych, w których wydatki na ogrzewanie i klimatyzację mogą być nawet dziesięciokrotnie niższe, niż w rozwiązaniach tradycyjnych. IZODOM, działając od 1991 roku na 28 rynkach Europy, Azji i Afryki, opracował komplet materiałów do budowy fundamentów, ścian, stropów i izolacji dachów, który idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie brak jest wykwalifikowanych robotników i trudno o ciężki sprzęt budowlany. Duże i lekkie elementy pozwalają na prowadzenie prac budowlanych nawet pięć razy szybciej, niż przy użyciu tradycyjnej technologii, a do rozpoczęcia budowy wystarczą szkolenia oferowane przez firmę IZODOM.
Nasze referencje to ponad 17.000 budynków, które zbudowano m.in. w Niemczech, Francji, Skandynawii, Rosji i na Ukrainie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w naszej technologii zbudowano 3.000 willi, a w Maroku – pałac Rodziny Królewskiej, liczący 10.000 m2 powierzchni użytkowej. Firma posiada dopuszczenia i certyfikaty budowlane wymagane przez Unię Europejską, certyfikat ISO 9001:2008 oraz bardzo bogaty zbiór materiałów informacyjnych dla konstruktorów. Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji i wycen Państwa projektów budowlanych – my nie narzucamy budowy według naszych projektów, tylko dostosowujemy technologię do lokalnej architektury i warunków klimatycznych. Dla odpowiednio dużych projektów możemy uruchomić lokalną wytwórnię produktów IZODOM.