Systemy oczyszczania wody w technologii ozonowania

Blog page

Charakterystyka technologii:

Uzdatnianie wody dla wszystkich gałęzi przemysłu z zastosowaniem ozonu i filtracji na złożach kwarcowych to prosty, ekologiczny i bezpieczny sposób otrzymania wody najwyższej jakości.

Instalacje WOFIL są w pełni skomputeryzowane i monitorowane przez internet. Dzięki temu można je zamontować w dowolnym miejscu na świecie oraz zyskać wygodę i pewność szybkiego wsparcia serwisowego.

Firma WOFIL oferuje zaawansowane technologicznie systemy oczyszczania wody w technologii ozonowania i wolnych rodników, bez konieczności stosowania sztucznych środków chemicznych, jak np. chlor, nadmanganian potasu czy koagulanty. Technologia jest w pełni bezpieczna, przyjazna środowisku, oparta tylko na naturalnych procesach zachodzących w przyrodzie. Jedyna różnica polega na tym, że procesy ozonowania przebiegają dużo szybciej i mogą być w pełni kontrolowane. Uniwersalność rozwiązań technologicznych pozwala na wykorzystanie technologii w wielu dziedzinach przemysłu, np. przy produkcji wody pitnej w wodociągach miejskich, butelkowanych wód i napojów oraz przy produkcji wody dla układów chłodzących w energetyce.
Technologia ozonowania wykorzystywana jest także przy myciu i dezynfekcji butelek i opakowań, myciu i dezynfekcji powierzchni owoców, warzyw i mięsa, jak i w basenach i sektorze SPA. Instalacje WOFIL są w pełni skomputeryzowane i monitorowane przez internet, co umożliwia ich montaż w dowolnym miejscu na świecie, z zapewnieniem pełnego i szybkiego wsparcia serwisowego. Poprzez zastosowanie w instalacji podziału ciągów technologicznych na moduły, producent gwarantuje wysoką niezawodność instalacji oraz nieprzerwaną pracę w czasie przeglądów serwisowych i napraw. Wykorzystywane w rozwiązaniu wieloblokowe generatory ozonu, umożliwiają naprzemienne działanie poszczególnych bloków oraz możliwość ich rozbudowy.

Instalacje WOFIL charakteryzują się prostą obsługą i wieloletnią niezawodnością działania. Projekt przewiduje możliwość przeciążenia instalacji o 50%, w okresie zwiększonego zapotrzebowania na wodę. W szczególnych przypadkach system może zostać przeciążony do podwójnej wydajności. Instalacje przygotowane są do obróbki wody o skrajnie złych parametrach. W przeciągu 12 lat działalności firma zainstalowała w Polsce ok. 100 kompletnych stacji uzdatniania wody „pod klucz” oraz prowadziła inwestycje na rynku rumuńskim i ukraińskim.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • Do montażu instalacji WOFIL lub modernizacji istniejącej stacji uzdatniania
  wody wymagana jest niewielka powierzchnia.
 • Do eksploatacji systemu nie ma potrzeby zatrudniania wysoko wykwalifikowanej
  kadry technicznej.
 • Minimalizacja ryzyka przerw w produkcji oraz obniżenie kosztów eksploatacyjnych.
 • Praca jednego lub kilku bloków generatora ozonu pozwala dostosować jego
  wydajność do aktualnych potrzeb oraz zmniejszyć stopień zużycia urządzenia.
 • Technologia i urządzenia posiadają stosowne zezwolenia, atesty i certyfikaty.