Reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla odbiorców indywidualnych, rolników, firm transportowych, firm logistyczno-spedycyjnych, które poszukują taniego źródła ekologicznego paliwa, oferujemy reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, umożliwiamy szybką i niedrogą produkcję biopaliw o wysokiej jakości.

Technologia firmy Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia” jest przeznaczona do produkcji paliw typu Biodiesel, używanych do zasilania silników o zapłonie samoczynnym (popularnych Diesli). Tego typu silniki można napędzać czystymi biopaliwami lub ich mieszaninami z olejem napędowym. Biodiesel może również być wykorzystywany do celów grzewczych lub jako komponent do produkcji różnych produktów np. farb. W porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, reaktor wyróżniają 4-krotnie mniejsze gabaryty, niższe koszty wytwarzania biopaliw oraz zaledwie 1,5 godzinny proces produkcji. Reaktor posiada unikatową konstrukcje, która wraz z technologią wytwarzania pozwala jako jedynemu urządzeniu tego typu na uzyskanie biopaliwa FAME, przy dużym stopniu przereagowania substratów i wysokiej czystości. Do produkcji Biodiesla mogą służyć: oleje alg morskich oraz surowe, rafinowane i zużyte oleje roślinne (np. rzepakowy, palmowy, lniany, sojowy, słonecznikowy), tłuszcze zwierzęce i frytury itp.

Korzyści z zastosowania technologii:

  • 4-krotnie mniejsze gabaryty reaktora w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.
  • Niższe koszty produkcji biopaliw.
  • Niska energochłonność procesu produkcji biopaliw.
  • Szybki proces produkcji Biodiesla – w zaledwie 1,5 godziny otrzymujemy gotowe biopaliwo.
  • Budowa reaktora umożliwia bardzo precyzyjne i selektywne kierowanie procesem wytwarzania Biodiesla.
  • Ekonomika procesu wytwarzania – ilość substratów potrzebnych do produkcji Biodiesla dobierana jest dokładnie do potrzeb danego procesu i specyfiki przetwarzanego substratu – oleju.

Technologia i urządzenia do produkcji Biodiesla działają z powodzeniem m.in. w GREEN BRIDGE SCIENCE PARK w Ostende należącym do belgijskiego Uniwersytetu Gent oraz w firmie Finconadvice w miejscowości Moorslede, niedaleko Kortrijk oraz Gandawy. Urządzenie jest tam wykorzystywane do celów badawczych, dydaktycznych, a także demonstracyjnych.