Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIOTIC

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla domów jedno i wielorodzinnych (od 4 do 50 osób), a także wsi i małych miast (do 20 tyś. osób) mających trudności z podłączeniem lub niepodłączonych do sieci kanalizacyjnej, oferujemy indywidualną oczyszczalnię ścieków BIOTIC. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, oczyszczalnia BIOTIC jest prosta w obsłudze i posiada wysoką skuteczność oczyszczania ścieków w długim okresie czasu.

Technologia BIOTIC służy oczyszczaniu ścieków bytowych za pomocą niskoobciążonego osadu czynnego. Jest instalowana wszędzie tam, gdzie kosztowna jest budowa zbiorowej sieci kanalizacyjnej. Może pracować w każdych warunkach gruntowych, a także być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wyróżnia ją wysoka skuteczność oczyszczania (na poziomie 95%-98%) w długim okresie czasu. Co więcej, technologię BIOTIC można zaadoptować do zbiorników produkowanych lokalnie. W trakcie eksploatacji można także skalować rozwiązanie, dobudowując kolejne części. Wszystkie elementy oczyszczalni są umieszczone wewnątrz zbiornika, zaś proces technologiczny przebiega automatycznie z minimalną kontrolą użytkownika.

Technologia BIOTIC pracuje w każdych warunkach klimatycznych na całym świecie. Była ona instalowana m.in. w Islandii, Norwegii, jak też Papui Nowej Gwinei czy Nigerii. Technologia bardzo dobrze sprawdziła się w Mongolii, gdzie temperatura zimą dochodzi do -50oC, zaś latem do +40oC, czy też w górach Libanu. W Wielkiej Brytanii co dwunasta oczyszczalnia wybierana przez użytkowników jest budowana w technologii BIOTIC.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • Skuteczność oczyszczania ścieków na poziomie 95-98%, z zanieczyszczeń
  typu: BZT5, ChZT oraz redukcja związków azotu, fosforu i węgla.
 • Wysoka redukcja (do 99,8%) związków NH3-N, dzięki zastosowaniu
  innowacyjnej technologii napowietrzania.
 • Redukcja wirusów i bakterii.
 • Sprawność usuwania zawiesin, cząstek stałych, substancji organicznych
  i koloidów.
 • W pełni zautomatyzowany proces.
 • Neutralny wpływ na środowisko naturalne.