Projekt GreenEvo w ścisłej czołówce nominowanych do nagrody EPSA!

W związku z nominacją GreenEvo, 25 lipca br. w siedzibie Ministerstwa Środowiska odbyło się spotkanie z Panem Claude Rongione, przedstawicielem EPSA, którego celem było przeprowadzenie pogłębionego wywiadu na temat działań prowadzonych w projekcie GreenEvo.

W pierwszej kolejności pani Agnieszka Kozłowska-Korbicz, Koordynator projektu GreenEvo, zaprezentowała sposób funkcjonowania projektu, podkreślając sukcesy laureatów czterech edycji projektu.

Ekspert EPSA pogratulował przedstawicielom GreenEvo nominacji do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego i przedstawił szczegółowe informacje na temat tego wyróżnienia, wraz ze wskazaniem kolejnego, ostatniego etapu wyboru laureatów  konkursu.

W następnej kolejności zaprezentowało się czterech laureatów GreenEvo: firma Asket Roman Długi, IZODOM 2000 Polska Sp. z o.o., Makroterm Agata i Krzysztof Wąchała oraz
PP-Eko Sp. z o.o. Przedstawiciele  firm podkreślali, że wiele z zagranicznych sukcesów jest zasługą aktywnego uczestnictwa w programie GreenEvo. Udowadniali, że wybór tematów szkoleń oraz kierunków misji handlowych organizowanych przez Zespół projektu jest w pełni trafiony.

W spotkaniu wzięli udział również eksperci zewnętrzni, z instytucji współpracujących ściśle
z GreenEvo tj. Pani Anna Derska z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Pan Michał Polański
z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Pan Marcin Jamiołkowski z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Opowiedzieli oni o tym jak z ich perspektywy wygląda działalność projektu GreenEvo i w jaki sposób przyczynia się on do poprawy funkcjonowania polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych.

Spotkanie zakończyła otwarta dyskusja, w czasie której Pan Claude Rongione zadawał szczegółowe pytania dotyczące, z jednej strony informacji zamieszczonych w kwestionariuszu nadesłanym do kapituły EPSA, z drugiej strony wątpliwości, jakie nasunęły mu się  w trakcie prezentacji poszczególnych prelegentów.

Finał konkursu Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego już 25 września. Trzymajcie za nas kciuki!