PellasX REVO

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw, a także budynków użyteczności publicznej lub szkół oraz wszystkich, którzy chcą ograniczyć koszty wytwarzania energii cieplnej i zminimalizować potrzebę obsługi urządzenia, oferujemy palnik na biomasę z rotacyjną komorą spalania PellasX REVO. Nowatorski palnik REVO automatycznie się oczyszcza, co stwarza wygodną a zarazem niezawodną alternatywę dla kotłów olejowych, gazowych lub na paliwo stałe.

PellasX REVO to palnik najnowszej generacji, który można podłączyć do każdego rodzaju kotła i opala biomasą w postaci pelletu, w tym pelletu drzewnego niskiej jakości, owsa, pestek, a także tzw. agropelletem, wytwarzanym z odpadów produkcji rolnej. To innowacyjne urządzenie usuwa w trakcie swojej pracy, powstający w procesie spalania popiół i zgorzelinę, co czyni je praktycznie bezobsługowym. PellasX REVO wyróżnia się najwyższą jakością i nowoczesnym wzornictwem. Technologia urządzenia oparta jest na szeregu unikatowych, autorskich rozwiązań.

Urządzenia PellasX są sprzedawane i instalowane na całym świecie. Do obiektów referencyjnych należą m.in. włoskie, hiszpańskie i ukraińskie piekarnie, obiekty biurowe w Grecji, Szwecji i Danii, domy jednorodzinne na Litwie, Łotwie, Słowacji, Czechach, Węgrzech oraz gospodarstwo agroturystyczne w Niemczech.

Korzyści z zastosowania technologii:

  • System obrotowej komory spalania – stałe i precyzyjnie samooczyszczanie paleniska z popiołów.
  • Napęd Hybrydowy PellasX – obniżenie poboru prądu o 30% w stosunku do innych urządzeń dostępnych na rynku.
  • System rury kompensującej – zwiększona żywotność palnika.
  • System łopatek powietrza – dłuższa trwałość komory spalania.
  • System szybkiego rozpalania.
  • Wysoka sprawność spalania, nawet pelletu gorszej jakości – do 99%.
  • Najniższa emisja spalin wśród urządzeń dostępnych na rynku – V klasa.