Palnik na biomasę z mieszalnikiem

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla odbiorców indywidualnych oraz firm, które chciałyby ograniczyć koszty ogrzewania oraz zredukować emisję CO2, oferujemy palnik na biomasę, który w prosty i szybki sposób można podłączyć do praktycznie każdego typu tradycyjnie stosowanych kotłów. W przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań, dzięki spalaniu nadciśnieniowemu i opatentowanemu systemowi mieszania paliwa w komorze paleniskowej, nasz palnik jest bezpieczny i praktycznie bezobsługowy, również przy korzystaniu z niskiej jakości pelletu.

Palniki na biomasę PellasX to najwyższej jakości i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania dostępne na rynku. Paliwem w palniku jest biomasa w postaci pelletu, owsa lub pestek. Atutem naszego rozwiązania jest brak konieczności wprowadzania drogich zmian w dotychczasowej instalacji, a palnik można podłączyć do każdego typu kotła – olejowego, gazowego, czy na paliwo stałe. Dodatkowo palnik wyróżnia płynna regulacja ustawień oraz automatyczne rozpalanie, podtrzymywanie ognia po osiągnięciu zadanej temperatury i podawanie paliwa.

Rozwiązania zastosowane w palnikach PellasX są unikatowe. Stosujemy technologię spalania nadciśnieniowego, która likwiduje problem cofania się płomienia. Opatentowany system mieszania paliwa w komorze paleniskowej, wydłuża czas bezobsługowej pracy. We wszystkich modelach dostępna jest także szerokopasmowa sonda Lambda, która poprawia proces spalania i powoduje mniejsze zużycie paliwa. Wszystkie palniki wykonane są z żaroodpornej i kwasoodpornej stali oraz wyposażone w najlepszej jakości części dostępne na rynku, co pozwala na sprzedaż produktu w najwyższej jakości i technologii.

Dzięki dużej rozpiętości mocy palników na biomasę PellasX (od 5 kW do 500 kW) mają one zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i piekarniach, hotelach, zakładach użyteczności publicznej, szkołach oraz halach produkcyjnych, czy magazynowych.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • Bezpieczeństwo działania palnika, dzięki zastosowaniu technologii
  spalania nadciśnieniowego.
 • Brak zagrożenia cofnięcia płomienia.
 • Niezawodność pracy urządzenia, dzięki zautomatyzowanemu procesowi
  rozpalania, kontroli płomienia, czyszczenia.
 • Nowoczesny system sterowania.
 • Możliwość kontroli procesu spalania przy użyciu szerokopasmowej sondy
  Lambda.
 • Zredukowanie emisji CO i CO2 w stosunku do tradycyjnie stosowanych
  na rynku rozwiązań grzewczych.