Ostatni tydzień naboru wniosków dla IV edycji konkursu

W poniedziałek, 18 lutego upływa termin zgłaszania wniosków do konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Na zwycięskie firmy czekają m.in. szkolenia oraz wyjazdy na zagraniczne misje gospodarcze wraz z przedstawicielami polskiego rządu.Program jest w 100% finansowany przez Ministerstwo Środowiska – mówi Beata Jaczewska, wiceminister środowiska. Zapraszamy polskich innowatorów do udziału.
GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja za granicą polskich technologii środowiskowych. W konkursie mogą wziąć udział firmy z sekatora MŚP, które oferują  wdrożone już rozwiązania z obszaru ochrony środowiska. Nie wymagamy, aby zgłaszane technologie były bardzo zaawansowane technicznie. Liczy się przede wszystkim pomysł i łatwość adaptacji rozwiązania na zagranicznych rynkach – mówi wiceminister Jaczewska. Przykładem hitu eksportowego GreenEvo jest brykieciarka firmy Biomasser, wykorzystywana m.in. w Tanzanii. Wyjątkowość rozwiązania polega na możliwości jego zastosowania w dowolnym miejscu oraz przemieszczania urządzenia w razie potrzeby. 
Bez wątpienia warto wziąć udział w programie. Dla firmy – laureata to liczne korzyści związane z promocją technologii w Polsce i za granicą. Do tej pory, w ramach trzech edycji GreenEvo, wyłoniliśmy 40 laureatów. Połowa z tych firm podpisała umowy dystrybucyjne z zagranicznymi partnerami. Ponadto, przedsiębiorcy biorą udział w około 3-4 zagranicznych misjach handlowych. Przed każdym takim wyjazdem dokładnie analizujemy rynek pod kątem zapotrzebowania na rozwiązanie oferowane przez laureatów GreenEvo. Co ważne – firmę to nic nie kosztuje. Udział w programie jest w 100% finansowany przez Ministerstwo Środowiska – mówi wiceminister Jaczewska. 
Inne korzyści dla firm – laureatów to m.in. szkolenia i usługi doradcze oraz pomoc w udoskonalaniu oferty tak, by spełniała ona oczekiwania zagranicznych kontrahentów.
Firma, która zdecyduje się na udział w konkursie, musi nadesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który razem z regulaminem dostępny jest na stronie www.greenevo.gov.pl . Termin zgłoszenia upływa 18 lutego.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na funpage GreenEvo na Facebooku http://www.facebook.com/greenevoazt, gdzie znajdują się m.in. filmy o projekcie oraz reportaże z misji handlowych.