NIKOL Jan Nikołajuk

Blog page

Powstała w 1983 roku firma ELMECH Jan Nikołajuk specjalizująca się w dziedzinie remontu silników elektrycznych oraz pomp zatapialnych, od 2003 roku przekształciła się w działalność w zakresie systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła.

Wynikiem prac badawczych było skonstruowanie i wyprodukowanie systemów wentylacyjnych, oferowanych na rynku pod nazwą handlową ŻUBR, których to systemów do 2007 roku byliśmy wyłącznym producentem. Od roku 2007 oficjalną marką produkowanych przez nas rekuperatorów jest NIKOL. W 2011 roku firma zmieniła nazwę na NIKOL Jan Nikołajuk.

Konstrukcja naszego najnowszego rekuperatora, centrali wentylacyjnej oferowanej pod nazwą handlową „NIKOL” oparta jest na najnowocześniejszych technologiach i zawiera unikatową konstrukcję typu „bypass”. Rozwiązania zastosowane w najnowszej generacji central wentylacyjnych „NIKOL” zostały zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP i niektóre z nich uzyskały już świadectwa ochronne.

Wykorzystując nasze długoletnie doświadczenie w dziedzinie remontów silników elektrycznych, zastosowaliśmy w naszych rekuperatorach „NIKOL” produkty o bardzo wysokich parametrach użytkowych firmy ebm-papst. Również jako pierwsi w kraju wykorzystaliśmy w budowie central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła wentylatory z elektroniczną komutacją,o płynnej regulacji obrotów, ciche i energooszczędne.

Rekuperatory „NIKOL” są niezawodne i doskonale sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych. System werntylacji kontrolowanej, to oszczędności w wydatkach na domowe ogrzewanie. Według naszych wyliczeń, możecie Państwo zaoszczędzić do 40% kosztów ogrzewania.

Decydując się na nasz produkt, wyrób krajowego producenta „NIKOL” decydujecie się na produkt, który da Państwu wiele przyjemności, w postaci świeżego i naturalnego powietrza w pomieszczeniach, w których przebywacie na co dzień.

Opis technologii: Dla wszystkich budujących lub remontujących budynki, którzy chcą znacząco obniżyć koszty ogrzewania lub klimatyzacji oraz pozbyć się problemów wynikających z braku lub źle działającej wentylacji, oferujemy centrale wentylacyjna z odzyskiem ciepła NIKOL.

W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej lub innych prostych systemów wentylacyjnych, nasze urządzenie pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania lub klimatyzacji pomieszczeń oraz zapewnić sprawną i przyjazną wentylację.

Nazwa technologii: Rekuperator NIKOL