Modułowy system filtracji SELOP FLOW

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla zakładów przemysłowych, stacji uzdatniania wody lub oczyszczalni ścieków, które potrzebują efektywnego rozwiązania w zakresie oczyszczania wody lub ścieków, oferujemy modułowy system filtracji SELOP FLOW. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, na przykład drenaży filtracyjnych, dostarczamy technologię zapewniającą wysoce skuteczne czyszczenie filtrów, ograniczającą zużycie wody, nie wymagającą konserwacji i gwarantującą długotrwałą pracę filtrów.

System SELOP FLOW stanowi modułowe i łatwe w montażu rozwiązanie zbudowane z segmentów. Dzięki kompaktowym rozmiarom montaż systemu nie jest skomplikowany. Technologia zapewnia optymalny przebieg filtracji oraz minimalizuje straty wody zużywanej podczas procesu. W porównaniu z tradycyjnie stosowanym drenażem filtracyjnym nie ma konieczności wykonywania niezbędnej, kosztownej i skomplikowanej wymiany zużytych podzespołów. Rozwiązanie zwiększa wydajność pracy instalacji oraz zapewnia stabilność jej działania. Wdrożenie SELOP FLOW likwiduje martwe strefy pracy filtra oraz zmniejsza koszty zużycia energii potrzebnej do jego eksploatacji. Można go z powodzeniem stosować zarówno w nowobudowanych, jak i modernizowanych oczyszczalniach i stacjach uzdatniania wody.

Rozwiązanie SELOP FLOW ma już dużą sieć zadowolonych klientów, którzy cenią sobie jego wydajność oraz niezawodność funkcjonowania. W Polsce, systemy te codziennie filtrują ponad 500 000 m3 wody. Sprawdzają się one zarówno w dużych obiektach przemysłowych, jak i w małej skali działania.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • 7-krotny wzrost efektywności wykorzystania warstwy filtracyjnej,
  w porównaniu do rozwiązań klasycznych, a do ¼ w porównaniu do
  rozwiązań konkurencyjnych.
 • 4-krotnie mniejsze zużycie wody przeznaczonej do płukania filtrów
  w stosunku do rozwiązań klasycznych i o ½ mniejsze w porównaniu do
  rozwiązań konkurencyjnych.
 • Niska energochłonność procesu.
 • Krótki czas budowy.
 • Pełna automatyzacja procesu.
 • Trwałość – do 40 lat pracy systemu.