Linia do produkcji brykietu i pelletu z trocin, słom i innych odpadów pochodzenia rolniczego i leśnego

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla inwestorów indywidualnych oraz dużych firm, rolników, tartaków, sadowników, plantatorów palm olejowych i oliwek, producentów mebli i paneli podłogowych oraz wszystkich, którzy potrzebują zagospodarować odpad pochodzenia rolniczego lub leśnego, oferujemy linię technologiczną do produkcji brykietu i pelletu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, nasza technologia jest wszechstronna i umożliwia przetworzenia praktycznie każdego dostępnego na świecie rodzaju biomasy, zarówno na brykiet o średnicy od 50 do 70 mm, jak i duży pellet o średnicy 20-22 mm.

Najważniejszą częścią linii technologicznej do produkcji brykietu i pelletu jest brykieciarka mechaniczna BT-60. Umożliwia ona produkcję brykietów bez dodatku do nich lepiszczy, o różnej średnicy (50, 60, 70 mm) i długości (25-800 mm) oraz pelletów o średnicy 20-22 mm.

Dodatkowo dzięki naszej technologii można produkować nie tylko brykiet ze słom zbożowych, ale również ze słonecznika, torfu, ligniny, słom rzepakowych, kukurydzianych, sojowych, siana, traw, trocin, zrębek, roślin energetycznych (np. miskantus), łuski ryżowej, węgla brunatnego i drzewnego, sadzy po pirolizie opon, kartonu, makulatury, suszu z produkcji przetworów owocowych i warzywnych itp.

Naszą technologię wyróżnia najniższy koszt zakupu w stosunku do jej wydajności i eksploatacji maszyn.

Obecnie nasza technologia znalazła zastosowanie w wielu krajach europejskich takich jak: Belgia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Dania, Hiszpania, Holandia, Japonia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • Wielozadaniowość linii – jedna brykieciarka umożliwiająca produkcję
  zarówno brykietu o różnej średnicy jak i pelletu.
 • Wszechstronność – możliwość przetworzenia praktycznie każdego rodzaju
  odpadu pochodzenia roślinnego lub leśnego.
 • Wysoka wydajność produkcji paliwa opałowego z biomasy (np. 500 – 750
  kg/h z trocin, 350 – 500 kg/h ze słomy zbożowej, 500 – 700 kg/h ze słomy
  rzepakowej, 500 – 700 kg/h ze słomy sojowej, 500 – 550 kg/h z siana, 600 –
  700 kg/h z ligniny, 500 – 700 kg/h z kartonu/makulatury).
 • Najniższy stosunek ceny linii do wytworzenia 1 tony gotowego
  produktu.