Laureaci projektu GreenEvo z misją handlową w Algierii. Relacja z wyjazdu.

W dniach 28.05 – 01.06.2013 r. w Algierii przebywała grupa przedstawicieli polskich firm – laureatów projektu „GreenEvo”. Celem wyjazdu był udział w targach ALGIER FIA 2013i w spotkaniach z przedsiębiorcami w Algierze oraz spotkanie z przedstawicielami Izby Przemysłowo-Handlowej i seminarium B2B w Ghardai. Eksperci mieli za zadanie przedstawić przedsiębiorcom algierskim możliwości prowadzenia wspólnego biznesu w zakresie zielonych technologii, zaprezentowanie Polski jako kraju przyjaznego zagranicznym firmom i wspierającego inwestycje. W ramach pobytu delegacji polskich przedsiębiorców odbyła się, skierowana do zainteresowanych algierskich firm, prezentacja oferty polskich firm-laureatów projektu „GreenEvo”. Po prezentacjach przedstawiciele poszczególnych firm przeprowadzili dwustronne rozmowy z ich potencjalnymi partnerami algierskimi.

Do udziału w seminarium B2B w Algierze oraz Ghardai zaproszono przedsiębiorców działających w Algierii, ekspertów polskich i algierskich oraz przedstawicieli administracji publicznej. Podczas targów w Algierii stoisko projektu odwiedziło ponad 300 osób, a na spotkania B2B przybyło około 80 przedsiębiorców zainteresowanych współpracą. Frekwencja w Ghardai wyniosła około 70 osób. W czasie oficjalnych prezentacji oraz rozmów B2B delegacji polskiej towarzyszyli przedstawiciele Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze: Pan Janusz Pisz – Radca, Kierownik WPHI, Pan Maciej Kowalski – II Sekretarz WPHI i Pani Amel Kouri – Ekspert WPHI wspierając delegację swoja wiedzą merytoryczną i znajomością kultury algierskiej.

W tegorocznej wizycie firm-laureatów projektu GreenEvo w Algierii wzięli udział przedstawiciele następujących firm z Polski:

1. Marek Wawrzyniak – Asket Roman Długi
2. Waldemar Jacek Kotomski – CTE Carbotech Engineering
3. Włodzimierz Przybylski – Dagas Sp. z o.o.
4. Maciej Sobczyk – Ekotop Roman Sobczyk
5. Marta Andrysiak – Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.
6. Marek Stoppa – Jakusz Bogdan Jakusz Sp. z o.o.
7. Witold Gleń – Makroterm Agata I Krzysztof Wąchała Sp. j.
8. Romuald Baron – PP EKO Sp. z o.o.
9. Mariusz Marciniak – Promar Sp. z o.o.
10. Wojciech Czerwiński – Qenergy