Konkurs dla innowacyjnych firm na półmetku

Jeszcze tylko do 18 lutego 2013 r. Ministerstwo Środowiska czeka na polskie innowacyjne technologie środowiskowe w ramach IV już edycji GreenEvo. Jak pokazują dotychczasowe wyniki przedsięwzięcia, warto wziąć w nim udział. Przykład? 50% firm-laureatów podpisało umowy dystrybucyjne z zagranicznymi partnerami.

Program GreenEvo przeznaczony jest dla polskich małych i średnich firm, działających w sektorze technologii przyjaznych środowisku. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje rozwiązania w 8 kategoriach, m.in.: odnawialne źródła energii, technologie sprzyjające ochronie klimatu, technologie niskoemisyjnego transportu i wiele innych. Na laureatów GreenEvo czekają liczne korzyści. Wśród nich znajdują się m.in. bezpłatne: uczestnictwo w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, szkolenia czy produkcja indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to zapoczątkowany i prowadzony dla polskich przedsiębiorców projekt Ministerstwa Środowiska, który wyszukuje najlepsze technologie sprzyjające ochronie środowiska i wspiera ich międzynarodowy transfer. Więcej informacji o korzyściach wynikających z udziału w projekcie oraz wskazówki, jak przygotować zwycięskie zgłoszenie w prezentacji.

Firma, która zdecyduje się na udział w konkursie, musi nadesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który razem z regulaminem dostępny jest na stronie www.greenevo.gov.pl. Termin zgłoszenia upływa 18 lutego 2013 r.