Kolektory słoneczne WATT 4000S/SU

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla wszystkich inwestorów i właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą uzyskać więcej energii, bez potrzeby płacenia rachunków za gaz, olej i prąd, oferujemy kolektory słoneczne WATT 4000S/SU. W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań, dostarczamy niedrogą i wysoce efektywną technologię, nie wymagającą zezwoleń na montaż ti umożliwiającą uzyskanie oszczędności w krótkim czasie.

Kolektor słoneczny płaski Watt 4000 występuje w dwóch rozwiązaniach, jako model S oraz SU, które różnią się między sobą ilością króćców przyłączeniowych. Watt 4000 S posiada 4 króćce przyłączeniowe, co pozwala łączyć w serię więcej kolektorów i co ma zastosowanie w instalacjach wielkowymiarowych. Watt 4000 SU z 2 króćcami stosowany jest do mniejszych instalacji. Kolektor w całości produkowany jest przez firmę Watt. Łączenie rurek, którymi przepływa czynnik grzewczy z absorberem jest opatentowanym elementem technologii. Płyta absorbera jest odpowiednio profilowana – wytłaczana jest specjalna rynienka na rurkę do przepływu czynnika grzewczego, co zwiększa powierzchnię styku płyty absorbera z rurką. Ponadto zastosowana metoda nie uszkadza powłoki selektywnej absorbera i nie pogarsza jego właściwości. Połączenie skutkuje efektywniejszym przekazywaniem ciepła do czynnika grzewczego, co potwierdzają bardzo dobre wyniki badań kolektorów. Kolektor dodatkowo jest zaopatrzony w antyrefleksyjną szybę CENTRROSOLAR, redukującą do minimum refleksy świetlne od powierzchni szyby, dzięki czemu do absorbera dociera więcej promieni UV.

Jedną z ważniejszych instalacji wykonanych na kolektorze WATT 4000 S było zamontowanie 320 paneli solarnych na dachach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włodawie.

Korzyści z zastosowania technologii:

 • Bardzo wysoka wartość współczynnika efektywności (ETA 0 = 0,845).
 • Unikalny, opatentowany system łączenia rurek przepływowych z absorberem,
  umożliwiający szybszą i lepszą wymianę ciepła.
 • Antyrefleksyjna szyba CENTRROSOLAR redukuje do minimum refleksy
  świetlne od powierzchni szyby, dzięki czemu do absorbera dociera więcej
  promieni UV, zwiększając jego efektywność.
 • Większa powierzchnia styku absorbera z rurkami przepływowymi powoduje
  większą powierzchnię wymiany.
 • Puszka wykonana z jednego elementu aluminiowego jest wyjątkowo
  solidna, trwała i odporna na wilgoć.