Kolektor słoneczny z ramą ze stali szlachetnej

Blog page

Charakterystyka technologii:

Wykorzystywanie czystej energii nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Kolektor słoneczny, który zmniejsza koszty zużycia energii do celów grzewczych oraz przygotowania ciepłej wody, może jednocześnie stać się ozdobą domu, budynku wielorodzinnego czy też obiektu użyteczności publicznej. SUNEX to zaawansowane kolektory słoneczne, które w przeciwieństwie do wielu innych europejskich kolektorów wykonane zostały z wysokiej jakości stali szlachetnej.

Ta cecha w połączeniu z przemyślaną konstrukcją zapewnia ich niezwykle wysoką jakość, estetykę oraz trwałość.

Kolektor płaski z ramą wykonaną ze stali nierdzewnej to rozwiązanie innowacyjne na skalę światową. Jak wiadomo, kolektory słoneczne to urządzenia, które przeznaczone są do eksploatacji przez dziesiątki lat, dlatego zastosowanie trwałej obudowy jest sprawą strategiczną. Firma SUNEX od wielu lat pozostaje jednym z europejskich liderów w tworzeniu trendów panujących na rynku techniki solarnej – zarówno w zakresie innowacyjnych rozwiązań materiałowo konstrukcyjnych, jak również w zakresie produkcji linii technologicznych do produkcji wszystkich elementów systemu solarnego: kolektorów, zasobników, stacji solarnych, nośników ciepła, zestawów montażowych, połączeniowych itp.

To właśnie wieloletnie doświadczenie pozwoliło stwierdzić, że najtrwalszym rozwiązaniem w zakresie konstrukcji ramy jest właśnie stal nierdzewna, a nie powszechnie stosowane aluminium.

Rozwiązanie materiałowe to jednak nie wszystko. Aby uzyskać produkt końcowy, nie tylko o doskonałych parametrach wytrzymałościowych, ale również o parametrach wydajnościowych i ekspozycyjnych, potrzebna jest nowoczesna i niespotykana dotąd technologia produkcji. Tą właśnie firma SUNEX również opracowała i wprowadziła w życie.

Kolektor produkowany jest w czterech opcjach wymiarowych, tj. 2,0 – 2,38 – 2,51 – 2,85 m2, w wersjach poziomych lub pionowych, z absorberem w postaci meandry lub harfy pojedynczej albo podwójnej.

Korzyści z zastosowania technologii:

  • Elastyczność technologii produkcji pozwala wyprodukować urządzenie
    według indywidualnych potrzeb i wymogów klienta.
  • Produkt posiada doskonałe parametry wytrzymałościowe.
  • Kolektor płaski odporny jest nawet na najbardziej agresywne i wilgotne
    środowisko.