Jak zabawki, to tylko eko

Drewniane klocki, origami, lalki szmacianki, a nawet domki z tektury. Takie ekologiczne zabawki można kupić w sklepach. Jednak warto również samemu zrobić ciekawe ekozabawki. Wystarczy zostawić w domu nakrętki od butelek lub  tekturowe rolki od papieru toaletowego.

Coraz więcej sklepów z asortymentem dla dzieci oprócz tradycyjnych zabawek z plastiku oferuje klientom tzw. ekozabawki. Są to przedmioty zrobione z naturalnych materiałów. Klocki są zrobione z naturalnego surowego drewna i pomalowane ekologiczną farbą, lalki uszyte z naturalnej bawełny lub lnu. Nie mają one żadnych chemicznych składników. Przeważnie są to zabawki ręcznie robione, co ma wpływ również na ich wyższą cenę. Jednak by mieć pewność, że wybrane przez nas zabawki rzeczywiście są eko, warto czytać etykiety zamieszczane przez producenta. Jeśli na etykiecie nie zostały wymienione materiały, z których jest wykonana zabawka, to musi się tam znajdować adres i dane kontaktowe producenta. W ten sposób w razie jakichkolwiek wątpliwości, można się z nim skontaktować.

Zabawki ekologiczne, to nie tylko te zrobione z materiałów naturalnych,ale też z recyklingu (zrobione z domowych odpadów). Zatem nie wyrzucajmy butelek, nakrętek plastikowych, a nawet tekturowych rolek od papieru toaletowego. Ze wszystkich tych rzeczy można przygotować ciekawe zabawki. Poniżej podajemy ciekawy pomysł. Zabawa gwarantowana i podczas konstruowania zabawek, i podczas zabawy.

Pacynki ze skarpetek lub rękawiczek:

skarpetki lub rękawiczki

guziki

kolorowe nitki (najlepiej mulina)

piłeczka (np. pingpongowa)

Na skarpetce wyodrębniamy fragment na głowę. Przyszywamy tu oczy, nos i robimy usta (np. z nitki). Dodatkowo możemy doszyć włosy lub wąsy. Wkładamy do skarpety piłeczkę i na wysokości szyi związujemy skarpetkę. Z rękawiczki można zrobić pacynkę bez wykorzystania piłeczki. Wystarczy tylko na wskazującym palcu naszyć z nitki lub guziczków oczy, nos i usta i już ekopacynka jest gotowa.

Lista internetowych ekosklepów:

www.trzymyszy.pl

www.ekozakupy.net

www.ekozabawki.com

www.sklep.abuba.com.pl

www.roszek.pl

Źródło: warszawianki.pl