GreenEvo z misją handlową w Algierii

Podczas trwającej od 17 do 20 października misji handlowej, polskiej delegacji przewodniczył Bernard Błaszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Firmy-laureaci, którzy wzięli udział w misji handlowej to: Ekotech Polska Sp. z o.o., Wofil Robert Muszański, PP-EKO Sp. z o.o., Neon Wojciech Norberciak, CTE Carbotech Engineering, Dagas Sp. z o.o., Multichem Eko Sp. z o.o.

Był to już kolejny wyjazd zagraniczny służący promocji najlepszych polskich zielonych technologii na światowych rynkach. Tym razem laureaci, zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska projektu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, mieli okazję zaprezentować swoje rozwiązania potencjalnym partnerom z Algierii.

W programie kilkudniowego pobytu znalazły się m.in. spotkania z Sekretarzem Generalnym Algierskiego Ministerstwa  Środowiska i przedstawicielami agencji odpowiedzialnych za promowanie wykorzystywania czystych technologii. Polska delegacja wzięła także udział w Targach ERA 2011 w Oranie.

Wyjazd stanowił szansę na nawiązanie kontaktów handlowych, prowadzenie rozmów business-to-business oraz wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu.

Jeszcze w tym roku planowane są misje gospodarcze do Armenii, Azerbejdżanu i Mołdowy.