GreenEvo - podsumowanie sukcesów 2013

Zarówno wartość eksportu, jak i wartość sprzedaży zagranicznej, wzrosły o ponad 50%. Przełożyło się to tak na wzrost obrotów laureatów – średnio 35,77% – jak i wzrost zatrudnienia w firmach. Aż 40% spośród laureatów stworzyło nowe, „zielone” miejsca pracy.

Wzrost zatrudnienia nie ograniczył jednak budżetów badawczo rozwojowych – połowa spośród firm zainwestowała w badania nad nowymi technologiami. Tyle samo, tzn. 24 firmy, udoskonalały swoje technologie. Laureaci GreenEvo coraz częściej ze sobą współpracują – aż 35,42% firm deklaruje komercyjne współdziałanie z innymi laureatami, a 25% spośród laureatów GreenEvo pracuje and projektami wdrożeniowymi u konkretnych klientów.

Sprzedaż i zatrudnienie w górę. Kolejny rok firmy GreenEvo udowadniają, że drzemie w nich ogromny potencjał. Skutecznie radzą sobie na zagranicznych rynkach, sprzedając technologie środowiskowe, tworząc w Polsce nowe miejsca pracy. Razem z firmami Greenevo budujemy wizerunek Polski i polskich firm za granicą, jako sprawnych innowatorów. Jestem dumny z programu i jego laureatów – mówi wiceminister środowiska Marcin Korolec.

Wszystkie wyniki można obejrzeć tutaj (kliknij, aby powiększyć):

sukcesy 2013 eng