GreenEvo na Konwencji Klimatycznej COP 19

Zespół GreenEvo wraz z pracownikami NFOŚiGW miał okazję uczestniczyć w Konferencji Stron Ramowej Konwencji UN ds. Zmian Klimatu (COP19), która odbyła się w dniach 11-22 listopada br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Stoisko projektu cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników najważniejszego w tym roku wydarzenia w obszarze ochrony środowiska.

W trakcie trwającej blisko dwa tygodnie konwencji, w której uczestniczyli delegaci ze 194 państwa z całego świata, mogliśmy m.in. prowadzić rozmowy na temat transferu zielonych technologii. Na naszym stoisku dyskutowaliśmy na temat rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska i klimatu, z przedstawicielami różnych instytucji, w tym przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowych, reprezentantów instytucji publicznych, ale także osobami prywatnymi. Gościliśmy przedstawicieli takich krajów jak: Zambia, Kongo, Austria, Chiny, Japonia, Kanada, Indonezja, Niger, Tajwan, USA, Rosja, Libia, Francja, Australia, Bangladesz, Włochy, Niemcy, Nepal, Iran i wielu innych.

W sumie odwiedziło nas ponad 10 tyś. zagranicznych oraz polskich delegatów, którzy przychodzili do nas także ze względu na możliwość otrzymania materiałów konferencyjnym i drobnych upominków tzw. pakietów powitalnych. Dodatkowo zorganizowaliśmy dwie specjalne prezentacje projektu, w trakcie których przedstawiliśmy sukcesy polskich przedsiębiorców w obszarze zielonych technologii. Odbyły się także pokazy filmu o wszystkich laureatach GreenEvo. Delegaci zachwycali się rozdawanymi na stoisku jabłkami z logo COP19/CMP9, które stanowiły zdrowe wzmocnienie dla co poniektórych wygłodniałych obradujących.

Z rozmów przeprowadzonych z zagranicznymi gośćmi, którzy przyjechali na obrady do Warszawy, wynika, że projekt GreenEvo jest unikalną w skali świata inicjatywą rządową, wspierającą w sposób bezpośredni rodzimych, ekologicznych przedsiębiorców. Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy reprezentować projekt Ministerstwa Środowiska i chwalić się naszymi polskimi, ekologicznymi sukcesami 🙂