GreenEvo na Forum „Narzędzia ekspansji międzynarodowej w XXI wieku”

Jeden z trzynastu laureatów GreenEvo – firma Asket podzieliła się swoimi doświadczeniami z udziału w projekcie Akceleratora Zielonych Technologii z uczestnikami Forum „Narzędzia Ekspansji Międzynarodowej w XXI wieku”, które odbyło się 20 października w Warszawie.

 

Ministerstwo Gospodarki zaprosiło Romana Długiego – prezesa poznańskiej firmy Asket do wygłoszenia referatu na temat projektu GreenEvo jako instrumentu wsparcia przedsiębiorców w sektorze technologii środowiskowych. Referat omawiał formy i charakter działań podjętych przez Ministerstwo Środowiska w ramach Akceleratora Zielonych Technologii, ze szczególnym uwzględnieniem przeprowadzonych szkoleń oraz zagranicznej promocji laureatów na strategicznych rynkach na całym świecie.

Asket podobnie jak pozostałych 13 zwycięzców konkursu GreenEvo przez kolejne miesiąca pełnić będzie rolę ambasadora polskich zielonych technologii za granicą. W ramach organizowanych przez Ministerstwo Środowiska i PARP misji gospodarczych będzie uczestniczyć w najważniejszych imprezach targowych oraz spotkaniach branży ekologicznej na trzech kontynentach. Do końca 2010 roku laureaci GreenEvo zaprezentują swoje innowacyjne zielone technologie na Białorusi, Ukrainie, w Wietnamie, Francji oraz Rosji.