FriendHouse Hotel

Jak pisze serwis Domosfera.pl, na Ukrainie powstał hotel o ciekawym designie oraz który jest przyjazny środowisku.

Hotel o nazwie Friendhouse położony jest w lesie i oddalony o 30 km od Dniepropietrowska. Budynek idealnie wpisuje się do relacji z otoczeniem, w którym został wybudowany. Jest to kompleks domków, pomiędzy którymi znajdują się urzekające, zatopione w leśnym krajobrazie skwery, ogrody i parki, a także sad jabłoni. Co ważne, budynki zostały wykonane wyłącznie z ekologicznych materiałów, takich jak: glina, drewno, trzcina oraz kamień.

Również wnętrza oddają klimat tego niezwykłego, współbrzmiącego z naturą miejsca. Meble,wykonane z nieobrobionego, szlachetnego drewna, korespondują z leśnym otoczeniem. Okna przepruto w tych ścianach i płachtach dachu, z których sączy się miłe, delikatne światło przedzierające się przez liście drzew, pozostających zawsze w niewielkim oddaleniu od budynków hotelu.

Ucieszy jednak bardziej wymagających gości fakt, że hotel stanowi połączenie ekologii z niewymuszoną elegancją i luksusem. Odwiedzający hotel może liczyć nie tylko na bliski kontakt z naturą, lecz także na wygody oferowane przez najbardziej luksusowe hotele zlokalizowane w miejskich metropoliach.
Za projekt odpowiedzialna jest ukraińska pracownia architektoniczna Ryntovt Design.

Źródło: http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,94387,7906955.html