Energia słoneczna i wiatrowa na World Expo 2010 w Szanghaju

XXI wiek stoi pod znakiem rozwoju polityki środowiskowej oraz uświadamiania społeczeństw w zakresie ekologii i zielonych technologii. Chiny, maj – październik 2010 – oto czas i miejsce jednego z najważniejszych wydarzeń roku – Word Expo 2010 w Szanghaju.

Znane są już niektóre szczegóły dotyczące tej imprezy. Wiadomo, że japoński pawilon zostanie skonstruowany z cienkiego materiału, który będzie generował energię elektryczną. Także Szwajcaria zdradziła, że swoje stanowisko przygotuje z błonnika soi. Dzięki temu nie tylko będzie generowało energię elektryczną, ale także będzie biodegradalne.

Na targach zostaną zaprezentowane najnowsze technologie i produkty wspierające politykę środowiskową. W ramach propagowania ochrony środowiska i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii Szanghaj przygotowuje się dbając o każdy szczegół. Targi przez pięć miesięcy będą miały do dyspozycji generatory słoneczne o mocy 4.6 MW. Trwa także konstrukcja 34 generatorów wiatrowych o mocy 3 MW, aby zapewnić energię okolicy w promieniu 5.8 km, gdzie zatrzyma się ponad 70 mln gości. Energooszczędne lampy L.E.D. (light-emitting diode) będą oświetlały cztery pawilony.

Na targach zostanie poruszony jeszcze jeden ważny temat – nadmierne zużycie wody. W tym celu deszczówka z okolicy będzie uzdatniana dzięki instalacjom umieszczonym na całym terenie ekspozycji.

Źródło: http://www.ecoseed.org/en/general-green-news/green-business-news/green-business-news/6587