Ekologia w biurowcu

Pracownicy z biurowców często nie mają czasu na zjedzenie ekologicznego posiłku czy choćby wyjście na zewnątrz podczas normalnego dnia pracy. Dlatego w ramach akcji „Natura wkracza do biura”, fundacja Aeris Futuro postanowiła przypomnieć pracownikom budynku przy ulicy Fabrycznej 5 na warszawskim Powiślu, jak smakuje wegetariański posiłek i jak można ciekawie spędzić przerwę na lunch.

Happening odbył się 10 września. Podczas przerwy na lunch w godzinach 12-14 pracownicy biura mogli skosztować ekologicznych przekąsek, zrelaksować się podczas lekcji jogi i rywalizować w ekologicznych konkurencjach, takich jak rzucanie kulą z makulatury do celu czy kręgle z plastikowych butelek. Akcja miała na celu nie tylko pomoc w zrelaksowaniu się pracownikom, ale także budowanie świadomości ekologicznej wśród tej grupy.

Akcja w Warszawie rozpoczęła kampanię fundacji „Sukces to Twoje naturalne środowisko”, która promuje zrównoważony rozwój i sposoby jego wdrażania w miejscu pracy. Praca biurowa to specyficzne warunki, w których często zapomina się o ekologii. Dlatego też bardzo ważne jest wspieranie inicjatyw, mających na celu pokazanie pracownikom, że aktywne formy spędzania czasu i zdrowe odżywianie można przenieść także do biura.

Źródło: ekomiko.pl