Automatyczne spalanie biomasy w palniku schodkowym

Blog page

Charakterystyka technologii:

Dla domów jedno i wielorodzinnych, hoteli, budynków komunalnych, hali przemysłowych i rolniczych, które poszukują nowoczesnego i ekologicznego systemu grzewczego, oferujemy technologię automatycznego spalania biomasy w palniku schodkowym. W przeciwieństwie do podobnych palników dostępnych na rynku, rozwiązanie firmy CWD Sp. z o.o. umożliwia bezobsługowe, bezpieczne i w pełni efektywne spalanie różnego typu i frakcji biomasy w jednym urządzeniu.

Urządzenie do automatycznego spalania biomasy w palniku schodkowym działa w zakresie mocy od tj. od 10  kW do 300 kW. Technologia pozwala spalać w sposób ciągły różnego rodzaju biomasę, zarówno w postaci pelletu, brykietu i zrębki drzewnej, bez względu na jej stopień granulacji, czy wilgotności. Proces spalania wyróżnia się powstawaniem w minimalnym stopniu produktów ubocznych, takich jak popiół, zgorzeliny, czy żużle. Ruchomy ruszt schodkowy działający w palniku automatycznie odpopiela i odżużla palenisko, a unikalny system dystrybucji powietrza, umożliwia spalanie biomasy w najwyższej klasie energetycznej. Palnik może być stosowany w nowych piecach i kotłowniach, jak również służyć do modernizacji istniejących już źródeł ciepła tj. kotłów opalanych olejem, czy węglem. Uzyskane ciepło jest wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Opcjonalnie palnik zawiera zaawansowaną technologię sterowania, która umożliwia zarządzanie urządzeniem przez Internet. Co więcej, rozwiązanie posiada automatyczny zapłon i modulację mocy, co zapewnia obniżone zużycie paliwa i gwarantuje energooszczędność.

Technologia posiada odbiorców na świecie m.in. trzy urządzenia o łącznej mocy 1050 kW są wykorzystywane przez prywatną klinikę na północy Grecji, gdzie całkowity koszt zakupu urządzeń zwrócił się już po 2 latach od instalacji. Z kolei na Litwie, w okolicach Kowna dwa rozwiązania o łącznej mocy 700 kW ogrzewają kilkanaście budynków komunalnych w jednej z lokalnych spółdzielni mieszkaniowych. Rozwiązanie działa także w: Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Irlandii, Szkocji, Anglii, Stanach Zjednoczonych, czy na Ukrainie.

Korzyści z zastosowania technologii:

  • Uniwersalność – efektywne spalanie większości rodzajów biomasy dostępnej na rynku w jednym urządzeniu.
  • Ruchomy ruszt schodkowy posiadający system samooczyszczania.
  • Automatyczny zapłon oraz bezobsługowa, ciągła i harmonijna praca palnika.
  • Wysoka sprawność cieplna i redukcja emisji CO oraz pyłów – najwyższa klasa energetyczna urządzenia.
  • Duży zakres mocy działania – od 10 kW do 300 kW, a w systemach kaskadowych nawet do kliku MW.
  • Wszechstronność zastosowania m.in. do kotłów, nagrzewnic oraz różnego rodzaju pieców.